Památky a zajímavosti ve Vídni

V hlavním rakouském městě Vídeň se nachází celá řada zajímavých míst a historických památek, které dělají z Vídně jedno z nejvíce navštěvovaných evropských měst.

Pokud se chystáte na cestu do Rakouska, mrněte na web dovolená v Rakousku.

Z historických památek je nejnavštěvovanější klasicistní palác Schönbrunn, který sloužil jako letní sídlo rakouských císařů. Celý zámek obklopují překrásné zahrady se slavnou Napoleonovou fontánou, které jsou spolu se zámkem zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Dále zde můžete navštívit muzeum kočárů, zoologickou zahradu, letohrádek Gloriette, zahradní labyrint, pavilon rostlin Palmenhaus nebo pouštní dům Wüstenhaus. Pokud sebou máte děti, můžete jim udělat radost a celým komplex objet vláčkem.

Last minute zájezdy do Rakouska u nás najdete jak na zimní, tak letní období.

Hlavním sídlem císařů byl ale palác Hofburg, který dnes slouží jako prezidentská kancelář. Palác je veřejnosti přístupný a nabízí velké množství různých turistických atrakcí. Nachází se zde například Muzeum Sisi, Stříbná komnata, Rakouská národní knihovna, Dům motýlů, Klenotnice nebo Španělská dvorní jezdecká škola. Stejně jako palác Schönbrunn, i Hofburg obklopují nádherné zahrady.

Kromě ruského kola v Prateru je dominantou města i katedrála Stephansdom, která je zajímavá tím, že je postavená z několika stavebních slohů, od gotiky až po baroko. Další významnou církevní památkou je i kostel Karlskirche, který byl postaven na příkaz Karla IV. Výhled na město vám poskytne jednak vyhlídková věž Donauturm, jednak ruské kolo Wiener Reisenrad, nacházející se v obrovském zábavním parku Prater. Překrásná je i budova místní státní opery. Vydat se za nákupy můžete například do Mariahilfer Strasse, kde najdete mnoho obchodů nabízející různé druhy zboží.

Za návštěvu stojí i místní významná muzea a galerie. Najdete zde například jednu z nejdůležitějších obrazových sbírek Evropy, Brueghelovu sbírku. Sbírka originálů v Národní knihovně se stala třetí největší nejen v Evropě, ale na celém světě.

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?