Čína

Last minute zájezdy do Číny u nás nenajdete, ale podívejte se na web Velká Čínská zeď, tam je jich celá řada. Přestože u nás zájezdy do Číny nenajdete, můžete si přečíst pár zajímavých informací.

Čína, celým názvem Čínská lidová republika, je nejlidnatější zemí světa. Řadí se také mezi státy s rychle se rozvíjející ekonomikou a značnou vojenskou silou. Čína je rozlehlá země a člení se na dvaadvacet provincií a pět autonomních oblastí (sem patří například Tibet, Vnitřní Mongolsko nebo Kuang-Si). Celkově zde žije skoro jeden a půl miliardy obyvatel. Hustota zalidnění je zde poměrně vysoká, protože na jeden čtvereční kilometr zde připadá asi 137 osob.

Čína nepatří právě mezi státy lákajícím turisty slunnými plážemi či lyžařskými středisky na jejich letní nebo zimní dovolené. Přesto sem každoročně přijíždí stovky tisíc lidí na poznávací zájezdy za mystickou atmosférou, harmonií a památkami. Čína a stejně tak její památky, styl života a mnoho dalších věcí mají svůj velmi specifický ráz. Díky své rozloze (Čína je třetím největším státem na světě) nabízí turistům snad všechno, na co si jenom vzpomenete. Najdete zde pouště, hory, ostrovy a moře. Na území Číny se majestátně tyčí část nejvyššího pohoří na světě – Himalájí. Jeho nejvyšší hora a zároveň také nejvyšší hora světa Mt. Everest, měřící 8 848m n. m. se tyčí vznešeně vysoko do mraků na území Nepálu, těsně za hranicí s Čínou.

Zvláště proslulou a oblíbenou je vyhlášená čínská kuchyně. Originální jídla připravená přímo v Číně se ovšem s nabídkou servírovanou v pochybných stáncích či malých restauracích, podobných fast foodům, kterých najdeme v současné době po celém území ČR více než dost, nedají vůbec srovnávat. Příprava jídel v restauracích v Číně se dá považovat téměř za umění. Velmi silným zážitkem je například návštěva restaurace, kde máte možnost nechat si jídlo připravit přímo před vašima očima. Čínská kuchyně se dělí na šest základních regionálních směrů – Pekingská kuchyně, Šanghajská, Sečuánská, Guangdonská, Shandongská a kuchyně provincie Jiangsu a Zhejiang. Každá z nich má svá specifika a každá reprezentuje svoji oblast, každá vyniká jinými chutěmi.

Stejně jako kuchyní je Čína svým způsobem proslavená takzvanou politikou jednoho dítěte. Tento zákon vznikl na základě rychle rostoucího počtu obyvatel. V principu funguje tak, že stát dává příspěvky jako je mateřská, příspěvky na školu apod. jenom pokud má rodina jedno dítě.

Pokud si vyberete jako cíl své dovolené právě Čínu, určitě si budete chtít přivézt domů nějakou drobnost jako památku. Jestliže budete nakupovat na místních trzích, zapomeňte na rychlý nákup jako u nás. Není-li u zboží stanovená cena cenovkou, smlouvejte. Málokdy narazíte na někoho, kdo by mluvil anglicky, takže pak smlouvání probíhá většinou pomocí čísel na kalkulačce. Je nepsaným pravidlem, že zboží neusmlouváte za nižší cenu, než kterou jste navrhli poprvé, takže je dobré ji nasadit hodně nízko.

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?