Řecko

… bylo místem, kde se zrodila první moderní evropská civilizace, která dala život např. Olympijským hrám? Nebo že oblíbený alkoholický nápoj Metaxa pochází z Řecka?

Dovolená v Řecku

Azurové moře, písčité pláže, rozpálený písek a horké slunce. Kolem nádherné stavby zářící bělobou daleko do okolí a unikátní prastaré památky. Je tohle také Vaše vidina ideální letní dovolené? Pak je pro Vás dovolená v Řecku ideální. Řecko nabízí díky své poloze na jihu Evropy dokonalé podmínky pro dovolené u moře a poznávací zájezdy po této nádherné zemi, a nemusí se jednat jenom o letní dovolené. Počasí v Řecku umožňuje krásnou dovolenou už od Velikonoc až do listopadu. Většinou Vás tu déšť v létě ani nepotká. Obvykle zde prší hlavně v období od konce podzimu až do začátku jara, ale ani tak není úhrn srážek nijak velký.

Dovolená v Řecku je skvělým tahem zvláště pokud si potřebujete odpočinout, takzvaně vypnout a relaxovat. Tady zapomenete úplně na všechno co na Vás doma čeká, nebo od čeho jste „utekli“. Po příjezdu do Řecka si budete připadat jako v úplně jiném světě. Lidé tady se za ničím neženou, život zde plyne tak nějak poklidněji a je kladen velký důraz na odpočinek těla i ducha. Řekové jsou přátelští, upřímní a velmi družní.

Díky letenkám last minute Řecko a různým slevovým akcím se stalo především v posledních letech cestování do Řecka velmi dostupnou záležitostí. Obrovským boomem jsou hlavně takzvané nízkonákladové letecké společnosti, díky kterým si může levnou dovolenou v Řecku dovolit opravdu úplně každý.

Kvůli neskutečně bohaté a dlouhé historii, kterou dokládá neskutečné množství památek, pozůstatků prastarých chrámů i jiných míst, mísící se lenošením na horké pláži u čirého moře, si dovolenou v Řeckuvybírá několik milionů turistů ročně.

Řecko se může pochlubit silnými tradicemi, dodržovanými dodnes, zvláštním duchem, který se nese všude, kam jenom přijdete a jedinečnou specifickou kulturou. Tato nádherná země je známá ve světě velmi oblíbenou kuchyní, hudbou temperamentem a přitom pohodou. Jestliže si v řecké restauraci dáte něco typického, bude to určitě gyros,suvláki, sýr Feta, olivy, pita, musaká a mnoho dalších řeckých pochoutek.

Místní obyvatelé Vás možná mírně zaskočí svojí přátelskou a sdílnou povahou. Ovšem pokud je zrovna nebudete vyrušovat z některé ze siest, které jsou v Řecku téměř svátostí. Přestávky v práci a siesty si Řekové zkrátka vychutnávají plnými doušky. Mnohdy je můžete vidět, jak sedí spokojeně na lavičkách či před domy a v malé skupince mezi sebou o něčem vášnivě a zapáleně diskutují.

A jak to máme s Řeky my? Čeští turisté mají obvykle v Řecku otevřenou náruč. Místní obyvatelé i majitelé ubytovacích zařízení nás mají spojené s klidnými a slušnými návštěvníky a tak je i jejich přístup k nám vstřícný.

Dovolená Řecko

Zalíbilo se Vám Řecko natolik, že jste se rozhodli strávit svou exotickou dovolenou právě zde? Skvělá volba! Málokde najdete tolik krásných památek a možností relaxace pohromadě jako právě tady. Tak, to hlavní – výběr destinace – máte úspěšně za sebou. Teď už zbývá vybrat oblast, způsob dopravyubytování podle Vašeho vkusu a zjistit si před samotnou cestu pár informací, které se budou určitě hodit.

Mezi turisticky nejvyhledávanější destinace v Řeckupatří především jih země a blízké ostrovy jako Korfu, Zakynthos, Kréta, Rhodos, Kos nebo například Lesbos a mnoho dalších. Cesta do Řecka má tu výhodu, že jelikož je tato země v Schengenském prostoru, nepotřebujete žádná víza. Pro přestup hranic potřebujete jenom občanský průkaz, nebo platný cestovní pas (to zejména v případě, že pojedete přes Makedonii a Srbsko). Ve většině turisticky vyhledávaných oblastí se bez větších problémů domluvíte anglicky, takže pokud ovládáte alespoň mírně tento jazyk, nebude pro Vás domluva při obchodování žádný problém.

Ať už jste se rozhodli vydat do kontinentálního Řecka, nebo na jeden z přilehlých ostrůvků, doprava je v drtivé většině případů letecká na obě místa. Doprava po Řecku skýtá nejrůznější možnosti. Můžete využít železnice, místních autobusů či osobního automobilu. V tomto případě ovšem řecké zákony vyžadují mezinárodní řidičský průkaz.

Řecko skýtá mnoho možností ubytování. Na výběr máte mezi hotely, byty k pronájmu, apartmány, kempy nebo dokonce ubytovnou pro mládež. Kempy patří mezi nejlevnější typ ubytování. Noc Vás tady vyjde asi na 150 Kč. Noc v hotelu středního typu Vám už vyjde o něco dráž. Tady se pohybují ceny kolem 1500 korun.

Letenky a ubytování

Řecko patří díky obrovskému každoročnímu přívalu turistů mezi země s největším počtem ubytovacích zařízení a hlavně hotelů. Ty se zde dělí podle komfortnosti a poskytovaných služeb a samozřejmě také podle umístění do pěti kategorií (A – E). S pohodlím, stravou, lepším vybavením pokojů apod. samozřejmě také roste cena za Vaše ubytování. Úplně nejlevnější ubytování v Řecku nabízí kempy. Tady se ceny dostanou asi ke 120 Kč za noc. Ve většině kempů máte na výběr z pobytu pod stanem, karavanem či chatkou. Ty už jsou ale pochopitelně dražší.

Ideálně strávenou dovolenou v Řecku si ale asi téměř všichni představují s ubytováním v hotelovém pokoji,apartmánu nebo penzionu. Ceny těchto typů ubytování se pohybují v přepočtu kolem 1 500 Kč na noc. Některé hotely už za tuto cenu ovšem nabízejí takové vymoženosti jako barevný televizor, wifi připojení a mnoho dalšího.

Jak jsme se již letmo zmínili v předchozích článcích, nejčastějším způsobem dopravy do Řecka jsou cesta dálkovým autobusem, nebo leteckyNejlevnější letenky do Řecka se dají v dnešní době sehnat za cca tři tisíce korun. V ceně jsou již samozřejmě započítány všechny další poplatky spojené s letem a také zpáteční cesta. Že se Vám zdá být tato cena podezřele nízká? Tak to určitě nemusí. Díky nízkonákladovým leteckým společnostem, které tlačí ceny letenek do Řecka k neuvěřitelně nízkým hranicím.

Letecká cesta do Řecka má mnoho výhod oproti cestě dálkovým autobusem nebo osobním automobilem. V první řadě je to určitě velká úspora času. Zatímco cesta po silnicích může trvat i 24 hodin, letadlo Vás přepraví na místo Vaší vysněné exotické dovolené v Řecku už za necelé tři hodiny. Další z řady výhod je vysoká pohodlnost a nebo příjemné klima v dopravním prostředku, díky kterému se nemusíte málem vařit jako v autobusu nebo automobilu.

Atény

Atény, starobylé unikátní místo, nejen hlavní město Řecka, ale také kolébka světové civilizace. Zeptá-li se Vás někdo na Atény, určitě se Vám vybaví ohromná spousta antických památek, bájných bohů, horkého slunce a zvláštní přátelské atmosféry. Částečně byste měli pravdu, ale Řecko je také velmi moderním městem se spoustou průmyslových staveb či sídlišti. I tak jsou ale právě díky mimořádně obrovskému množství památek jednou z nejvíce navštěvovaných destinací Řecka. Město se rozprostírá na úžasných 427 kilometrech čtverečních, které nabízí turistům nejrůznější možnosti pro příjemné strávení úžasné exotické dovolené v Řecku. Hlavní město Řecka je proslavené také tím, že hostilo první oficiální letní olympijské hry v roce 1896.

Atény najdete na poloostrově Attika. Ačkoliv město neleží na pobřeží, k moři nemá daleko. Z města se k němu dostanete například metrem, nebo tramvají. Atény nabízí turistům mnoho ubytovacích kapacit v různých částech města, takže mnoho apartmánů, hotelů a penzionů je situovaných na okraji, co nejblíže k moři.

Dostat se do Atén není vůbec žádný problém. Ve městě je totiž jedno z nejfrekventovanějších letišť v zemi. Pohodlně se sem dostanete letecky a většinou bez jakýchkoliv přestupů, za relativně krátkou dobu. Stejně se do města dostanete také dálkovým autobusem nebo osobním autem.

Jestliže se rozhodnete, že svoji vysněnou dovolenou v Řecku chcete strávit právě v Aténách, určitě neuděláte chybu. Atény se můžou pochlubit neuvěřitelnými památkami, ze kterých Vás bude přecházet zrak. Určitě byste tu neměli vynechat návštěvu unikátů jako je například chrám Olympeion, Dionýsovo divadlo, slavný Akropolis, Hefaistův chrám či Pantheon.

Památky Řecka

Řecko není jenom zemí, kam jezdí ročně miliony turistů za sluncem, azurovým mořem, relaxací, zkrátka na odpočinkové dovolené, ale je také oblastí s více než bohatou historií. Byl by blázen, kdo by při svém pobytu v Řecku nenavštívil aslepoň některou z vyhlášených a celosvětově známých antických památek, chrámů a dalších. A které památky byste neměli určitě minout?

  • Akropolis – světový unikát a dominanta města Atén. Ve starověku a středověku byla tato stavba významnou pevností. Akropolis byl náboženským centrem starých Atén. Najdete zde zbytky opevnění a chrámů.
  • Partheon – pozůstatky hlavního chrámu Atén, chrám byl zasvěcený bohyni Athéně. Zbytky tohoto kdysi mohutného a uctívaného velikána najdete na Akropolisu.
  • Olympeion – největší dochovaný chrám v celém Řecku, původně ho tvořilo 104 sloupů v korintském stylu. Do dnešní doby se jich však dochovalo pouze 15. Rozměry chrámu byly asi neuvěřitelných 96×40 m.
  • Hefaistův chrám – jednaz nejzachovalejších antických památek v Aténách. Byl zasvěcen patronce města – Athéně a bohu Héfaistovi. Najdete ho v oblasti známé jako Aténská agora – centrum Atén.
  • Delfy – známé především díky staré věštírně v Delfách. Dnes je toto kdysi slavné antické město významným historických nalezištěm, jehož památky jsou zapsány na seznamu UNESCO.
  • Erechteion – chrám v Akropolisu, který byl podle pověsti vybudován na místě, kde nechala bohyně a ochránkyně města Athéna, vyrůst jeden z jejích symbolů, olivovník. Strom měl být údajně zničen Peršany při dobývání města a po jejich vyhnání ze země měl zázračně znovu vyrůst.
  • Kláštery v Meteoře – řadí se mezi nejvyhledávanější památky Řecka. Klášter byl vybudován na skalním útesu. Na rozdíl od komplexu v Athosu, je zde vstup ženám povolen.
  • Athos – poloostrov na severu Řecka. Rozprostírá se zde mnišský stát, kde najdete dvacet výlhradně mužských klášterů. Podle legendy prohlásila ostrov za svatý Panna Marie, když ostrov navštívila, a zakázala na nšj vstup všem ženám i jakýmkoliv tvorům a zvířatům samičího pohlaví. Žádná žena sem tak nevstoupila už více než 1000 let.

Řecko je zkrátka stát, který má turistům co nabídnout, ať už pro relaxační lenošení na pláži, nebo pro aktivní odpočinek při objevování místních krás a historických skvostů.

Shrnutí

Řecko je pochopitelně standardem ideální letní dovolené za dobrou cenu a to především pro české turisty, kteří si Řecko za poslední roky zamilovali. To je způsobeno jednoduchým faktem, že Řecko prostě nabídne vše, co byste mohli na dovolené potřebovat a zároveň si lze vybírat z poměrně velké nabídky. Pokud máte rádi velmi teplá letoviska a chcete se především opalovat, vybírejte z ostrovů na jihu, když těmi nejznámějšími jsou především Kréta, Rhodos a Kos.

Naopak nejsevernějším ostrovem, který se vyznačuje mnohem příjemnějším počasím a rozsáhlou zelení, je Korfu. To ocení především turisté, kteří se chtějí i procházet po památkách a přírodě, protože tu není tak úmorné vedro. Na pevnině jsou tu pochopitelně bájné Athény plné památek světového významu, nebo poloostrov Chalkidiki se zajímavým mnišským státem. Zapomenout nesmíme ani na dokonalou řeckou kuchyni, která patří k těm nejchutnějším a především nejzdravějším na světě, a tak si jí místní gurmáni doslova užívají, což strhne i vás. Řecko je jednoduše zemí, která je na každoroční příliv turistů připravená, a kde si to své najde úplně každý.

Nejzajímavější last minute

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?