Bibione

Jedním z nejnavštěvovanějších přímořských italských letovisk je Bibione. Toto středisko se rozprostírá v regionu Benátsko, v provincii Benátky, zhruba 85 kilometrů východně od jejich hlavního města. Je součástí Benátské riviéry. Za Benátskou riviéru je označována oblast v pobřeží Benátského kraje, která skýtá velké množství turistických letovisek.

Bibione je poměrně mladým městem. Ještě v roce 1959 byste zde nalezli pouze bažiny s komáry. Krátce po zmíněném letopočtu se ovšem úřady rozhodli zde vysadit rychlerostoucí vegetaci, která měla za následek výrazné zlepšení situace. V 80. letech se zde začaly stavět první hotely, které díky nízkým cenám přilákaly ročně tisíce turistů. Bibione bylo oblíbené zejména v 90. letech. V posledních letech však stále více turistů začíná navštěvovat Chorvatská letoviska.

Samotné Bibione se skládá ze čtyř samostatných částí. Jedná se o Bibione Pinedu, Bibione Lido dei Sole, Bibione Lido dei Pini a Bibione Spiaggu.

Nejklidnější ze zmíněných oblastí je Bibione Pineda, která je vhodná pro strávení letní dovolené zejména pro rodiny. Naopak nejrušnější částí je Bibione Spiaggia. Ta se nachází ve střední části Bibione. Jsou zde situovány tržiště, sportoviště, termální lázně nebo třeba Lunapark. A právě do této části míří ročně nejvíce turistů.

Lido del Sol je mnohem klidnější oblastí s celou řadou sportovních center, kde si můžete zasportovat a zahrát nejrůznější hry, jako třeba minigolf, tenis, ping-pong nebo se třeba projet po okolí na motokárách. Poslední oblastí je Lido dei Pini. Jedná se o nejklidnější oblast v celém Bibione. Více jak polovinu této oblasti tvoří překrásná příroda s nejrůznějšími stromy a rozmanitým druhem rostlin

Pokud milujete lenošení na pláži, Bibione vám nabízí nádhernou osmikilometrovou pláž, která se mírně svažuje do moře. Na této pláži můžete relaxovat a opalovat se celý den. Pokud vás nebude celý den bavit ležet na lehátku, můžete se věnovat některému z vodních sportů. Oblíbenosti se těší především paragliding, windsurfing nebo si můžete zajezdit na šlapacích loďkách nebo vodních skútrech. Velice oblíbená je také projížďka na kole po okolí. Cyklisté si mohou vybrat z celé řady tras a cyklostras a obdivovat tak krásu Bibione ze sedla kola.

Najít vhodné ubytování není žádný problém. Bydlet můžete v jednom z mnoha hotelů nebo vil, které jsou turistům vždy k dispozici a to za rozumnou cenu. Pokud dáváte přednost ubytování v přírodě, jsou tu pro turisty k dispozici kempy, rekreační rezidence či parthotely, které jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak i rodiny nebo skupiny přátel. Určitě tedy nebudete zklamáni.

Nejvhodnějším způsobem, jak se do Bibione dostat je buďto vlastním vozidlem, nebo můžete využít služeb autobusové dopravy. Cesta do Bibione trvá něco kolem 8-9 hodin. Když tedy vyrazíte ráno z České republiky, již odpoledne se můžete koupat v moři, opalovat se a odpočívat po dlouhé cestě.

Doprava a ubytování

Do Bibione můžete vyrazit svým vlastním vozidlem, nebo můžete využít služeb autobusových společností. Cesta není nijak náročná a ani zdlouhavá. Jízda vám zabere zhruba 8-9 hodin. Pokud tedy vyrazíte brzo ráno, už odpoledne se můžete okoupat v moři a odpočívat po dlouhé jízdě.

Pro vydařenou dovolenou je důležité se správně ubytovat. V letovisku Bibione to však není žádný problém. Máte zde širokovou nabídku ubytování nehotelového i hotelového typu či ubytování pod širým nebem. Záleží pouze na vás, o jaký typ máte zájem.

Nalézt to nejvhodnější ubytování závisí především na vašem očekávání. Naprostou špičkou jsou zejména prázdninové apartmány, které turistům nabízejí opravdový komfort. Tohoto typu ubytování naleznete v Bibione nejvíce. Najít je můžete v různých koutech Bibione.

Pokud dáváte přednost ubytování v přírodě před hotelem, ani v tomto vás Bibione nezklame. Pro turisty jsou k dispozici rekreační rezidence, aparthotely a samozřejmě kempy s dostatečnou plochou pro umístění vašeho stanu, obytného domu, bungalovu či karavanu. Rozhodně zde nebudete strádat. Turisté mohou využít nejrůznějších služeb a také animačních programů, které jsou určené nejen pro děti, ale i pro dospělé. Navíc jsou tato ubytovací zařízení umístěna blízko pláže.

Chcete-li strávit celou dovolenou pouze v hotelu, můžete se ubytovat v nových zařízeních, které vám poskytnou dokonalé pohodlí a vysoký standard kvality ve všech cenových skupinách. Tento typ ubytování spadá do kategorie tzv. klubových produktů, které se dále dělí do jednotlivých kategorií. Jedná se o hotely určené pouze pro rodiny (Family Hotels), hotely pro vás i vaše domácí mazlíčky (Pet Hotels), hotely pro milovníky cyklistiky (Bike Hotels), turistické hotely (Walking Hotels) a termální hotely (Terme Hotels).

Jak již bylo řečeno, najít opravdu dobré ubytování za příznivou cenu není v Bibione žádným problémem.

Oblasti Bibione

Oblíbené turistické letovisko Bibione se skládá ze čtyř částí. Nejklidnější z těchto částí je oblast Bibione Pineda. Jedná se o část Bibione, která je určena zejmána pro turisty, kteří mají spíše rádi klid a ticho, či pro milovníky kempování. V Bibione Pineda naleznete čtyři kempy a krásný přístav, který musíte určitě navštívit. Právě Pineda je pro turisty opravdovým rájem na zemi. Pláž se zde střetává s lagunou a naleznete zde nejrůznější druhy přímořských borovic, rododendronů, vřesů a nejrozmanitějších orchideí.

Opakem Pinedy je Bibione Spiaggia. Jedná se o nejrušnější část z celého Bibione, kterou naleznete právě v jeho středu. Vydat se můžete do Lunaparku, centálního tržiště, sportoviště či do termálních lázní. Pokud milujete rušný noční život, tak se určitě ubytujte právě tady. Nevadí-li vám přílišný hluk, je tato oblast také vhodná pro rodiny s dětmi. Děti se mohou vyřádit nejen na písčité pláži, ale mohou se projet na kole nebo na čtyřkolce. Je zde velké množství nejrůznějších restaurací, prodejců zmrzlin a atrakcí. A právě proto se jedná o nejnavštěvovanější oblast v Bibione.

Pro trávení dovolené bude ovšem lepší druhá část centra – Lido del Sole. Rozhodně se jedná o klidnější oblast, a pro děti také vhodější. Najít zde můžete celou řadu sportovních center, můžete si zahrát minigolf, tenis, stolní tenis, fotbal nebo se můžete projet na motokárách.

Klidnou oblastí je také Lido dei Pini. Více jak polovinu této oblasti tvoří volná příroda. Právě proto je Lido dei Pini označována za nejzelenjěší část Bibione. Pokud tedy milujete přírodu, je vhodné se ubytovat právě zde. Také pro vaše čtyřnohé domácí mazlíčky se jedná o správnou oblast, neboť se právě tady nachází pláž vyhrazená pro turisty se psy. Tato pláž nese označení „Pluto Beach“.

Cykloturistika v Bibione

Milujete přírodu a sport a rádi byste se podívali po okolí Bibione? Nejlepší způsob jak objevit krásy tohoto letoviska je cykloturistika. Celá tato lokalita je protkaná nejrůznějšími cyklostezkami, které se stáčí do kruhu a dále se rozdělují do dvou částí. První je stezka podél Adriaticého pobřeží, jež vede souběžně s rozlehlou pláží. Kolem sebe přitom můžete vidět nejrůznější typy palem a oleandrů. Druhá je městská cyklistická stezka. Ta je vytvořena tak, aby poskytla co nejvíce bezpečí nejen cyklistům, ale i běžným obyvatelům a dalším turistům.

Pokud se raději projíždíte lůnem přírody, můžete využít některou z mnoha přírodních stezek pro horská kola. Tyto stezky vás mohou dostat do nejrůznějším míst a zákoutí tohoto letoviska. Na kole se můžete dostat například ke starému majáku nebo venkovským sídlům s místní zemědělskou produkcí a také vinnými sklepy. Déka přírodních cyklostezek se většinou pohybuje v rozmezí mezi 6-12 kilometry.

Pro opravdu vášnivé cyklisty jsou k dispozici cyklostezky, které vedou kouzelnými lokalitami jako je například Tagliamento. Zajímavá je také stezka mezi kaňony Terzo Bacino či okruh Casarolo. Klidně můžete ujet 70 kilometrů během kterých se vám naskytne opravdu nádherná podívaná po Bibione.

Nebude-li se vám chtít kolo brát s sebou na dovolenou, nebo se prostě spontálně rozhodnete pro vyjížďku, můžete si pronajmout kolo v místních půjčovnách. Je všeobecně známo, že každý cyklista je jiný a každý má také odlišné nároky. V Bibione jsou ovšem nejrůznější cyklistické trasy a stezky, které splní požadavky všem typům cyklistů.

Památky a zajímavosti

Bibione láká každý rok tisíce turistů nejen písčitými plážemi, ale také celou řadou zajímavých míst a kulturních památek.

Pokud Bibione navštívíte, rozhodně se zajděte podívat na místní maják. Ten sice není veřejnosti přístupný, ale můžete si udělat velmi příjemnou a romantickou procházku. Jelikož se jedná o jednu z místních zajímavostí,počítejte s tím, že u něj bude neustále rušno.

Za návštěvu rozhodně stojí také místní termální lázně. Ty jsou po celý rok vyhledáváné pro ozdravné pobyty. Nabízejí celou řadu léčebných kúr. Mezi ty nejžádanější se pak řadí bahenní a vodní terapie či inhalační léčba dýchacích cest. Lázně disponují termálním pramenem, jehož teplota dosahuje 52 °C vyvěrající z hloubky 400 metrů. Kromě klasických léčebních procedur zde můžete navštívit wellnes studio nebo spa.

Pro klienty jsou v lázních dva termální bazény, které jsou přístupné široké veřejnosti. Jeden z bazénů je vnitřní a naleznete zde vířivku, perličkové masážní trysky a zejména horkou termální vodu, která příjemně prohřeje vaše tělo. Druhý bazén je vnitřní a můžete jím proplout do termálního venkovního bazénu.

Chcete-li si na dovolené užít více zábavy, tak určitě navštivt Lunapark. Ten se chází v centrálí části Bibione u velkého parkoviště, takže nebude žádný problém zde zaparkovat. Dojít sem samozřejmě můžete i pěšky. Cesta od středu města k Lunaparku trvá zhruba 5 minut. Vstup do Lunaparku je volný, platí se pouze jednotlivé pouťové atrakce: kolotoče, autíčka, horskou dráhu, skluzavky a další. Pokud chcete strávit den plný zábavy, rozhodně se vydejte právě sem.

Jednou z charakteristik Bibione je Pluto Beach. Jedná se o veřejnou pláž pro pejskaře. Pro vaše čtyřnohé kamarády jsou tu k dispozici misky, kohoutky s vodou či přístřešky se stínem. Dokonce zde nalezente ohraničená lehátka, aby vám pejsek neutekl. Pluto Beach naleznete ve východní části Bibione, kousek od již zmíněného majáku.

 

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?