Austrálie

Když se řekne Austrálie, každému se vybaví především majestátní a úchvatné město Sydney. Austrálie ale nabízí mnohem víc! Jakožto jediná země světa rozprostírající se přes jeden celý kontinent nabízí Austrálie nepřeberný počet přírodních nebo třeba architektonických krás a zajímavostí. Mezi jedno z mnoha turistických lákadel tohoto kontinentu patří nádherné teplé počasí i v zimních měsících. Proto je Austrálie skvělým cílem právě v době evropské zimy, za několik hodin letu se ocitnete v úplně jiném světě, na nádherných písčitých plážích či u nekonečných zelených lesů.

Kromě už výši zmíněného Sydney nabízí australský kontinent další spoustu míst, která stojí za to vidět. Mezi ně se určitě řadí i další australská města jako je známé dějiště závodů F1 Melbourne, hlavní město Canberra, osamělý Perth nebo třeba nádherné Brisbane. Austrálie ale nabízí samozřejmě i obrovské množství přírodních zajímavostí, ať už se jedná o nádherný Velký bariérový útes, velkolepý národní park Uluru nebo prostě jen obyčejnou nekonečnou australskou divočinu plnou unikátní fauny i flóry.

Letenky do Austrálie se v posledních letech staly poměrně snadno dostupné a nejedná se o nepřekonatelnou finanční bariéru jako v minulosti. V současné době je možné do Austrálie cestovat letecky z většiny mezinárodních letišť v našem okolí. Nejčastěji se létá přímo do hlavního města Sydney. Letět můžete například přímo z Prahy, z Vídně nebo také z letiště v německém Mnichově. Lety do Sydney na východním pobřeží Austrálie trvají zpravidla déle, než 24 hodin. Z velké většiny záleží na množství přestupů a na časové prodlevě mezi jednotlivými lety. Ceny letenek do Austrálie závisí ve velké míře na ročním období, v době naší zimy nejsou výjimkou ceny kolem 30 000 Kč, často se dá ale narazit na výhodnější nabídku.

Zájezdy do Austrálie

Austrálie je častým cílem turistů z nejrůznějších částí světa. Dovolená zde slibuje nezapomenutelné zážitky, čarovnou, divokou i krutou přírodu či historické památky. Pokud si chcete užít horkého Australského podnebí, klidu, odpočinku a relaxace, jsou pro Vás ideální zájezdy s ubytováním v hotelích s bazénem, výhledem na nedalekou pláž, palmy a azurovou mořskou hladinu.

Chcete-li však víc, určitě jsou pro Vás vhodnější poznávací zájezdy. Především v posledních letech jsou velmi oblíbenými. Celá řada cestovních kanceláří nabízí tyto typy dovolených, jejichž součástí jsou poznávací výlety za vybranými skvosty a důrazem na zážitky. Délka takovýchto výletů se většinou pohybuje v rozmezí od patnácti do jednadvaceti dnů. Při tomto pobytu navštívíte známá a nespoutaná místa jako jsou národní parky Uluru, Daintree (nejstarší prales na světě), Kakadu, Modré hory (zajímavé skalní útvary, hluboké propasti a soutěsky), Sydney, Alice Spring (město uprostřed kontinentu, obklopené pouští) nebo například Velký bariérový útes a další skvosty tohoto kontinentu.

Málo známou možností poznávání nezkrotné přírody Austrálie jsou takzvané individuální zájezdy na míru. Tato forma zájezdů není nijak omezena termínem. Uskutečňují se v průběhu celého roku a nabízí asi měsíční pobyt na tomto kontinentě s možností zaměření na určitou oblast. Nejčastěji jsou poznávací zájezdy zaměřeny na místní pouště, pralesy a původní obyvatele, dále pak na nejznámější místa Austrálie jako takové, ať už se jedná o architektonické památky, města nebo přírodu a nakonec jednodušší výlety za samostatnými přírodními divy.

Cena, která zahrnuje samozřejmě letenku, včetně té zpáteční, náklady na výlety, většinou i stravu a zajisté i ubytování se pohybuje poměrně v širokém rozmezí. Ovlivňují ji základní aspekty, jako délka pobytu, množství a náročnost výletů, komfortnost ubytování a letecké třídy, strava a spousta dalších. Nejběžnější ceny se pohybují v rozmezí od asi 60 tisíc do 130 tisíc korun. Ačkoliv se nejedná znova o malé částky, zážitky a nadšení spojené s takovouto dovolenou Vám zůstanou po celý život.

Letenky do Austrálie

Vzhledem k poloze Austrálie existují pouze dvě možnosti dopravy na kontinent. Buďto velmi zdlouhavá, tím pádem také poměrně drahá lodní doprava, nebo rychlejší, komfortnější a také levnější letecká doprava. S prvním typem se navíc kvůli drtivé většině nevýhod prakticky nesetkáte.

Ačkoliv ceny letenek v posledních několika letech padají na relativně nízké hranice, patří letenky do Austrálie, oproti jiným státům, stále mezi dražší záležitosti. Konečnou sumu za letenku, včetně zpáteční cesty, poplatků a dalších věcí určuje několik faktorů. Patří mezi ně například samotný výběr letecké společnosti. Každá má jiné tarify pro ceny letenek i jinou výši poplatků. Dále cenu ovlivňuje výběr třídy (economy class patří mezi levnější, dražší jsou premium economy a business economy, nejvíce si připlatíme za first class). Některé letecké společnosti rozlišují cenu letenky také podle věku cestujícího.

Nejlevnější letenky do Austrálie včetně zpáteční cesty a veškerých dalších poplatků můžete zakoupit již od 24 000 Kč. Na letiště Mezinárodní letiště Kingsforda Smithe v Sydney se odlétá hlavně z Ruzyňského letiště v Praze (PRG) nebo z Mezinárodního letiště ve Vídni (VIE). Trasa Praha/Vídeň – Sydney se létá se dvěma přestupy. První je většinou v Paříži nebo Amsterdamu a druhý je v čínském Guangzhou. Délka samotného letu je různá, záleží opět na počtu přestupů a době čekání na další letadlo.

Chcete-li na ceně letenky ušetřit, máme pro Vás několik rad a tipů. jak na to. Jednou z možností snížení nákladů na cestu je sledování akčních cen a slev letenek. Ty ale můžou přijít kdykoliv a pokud ceny letenek nesledujete pravidelně, snadno je můžete propást. Jistější variantou jsou takzvané firth minute a nebo last minute. Volba termínu dovolené nebo zájezdu je tímto do jisté míry omezena, ale úspory za letenku mohou být mnohdy mile překvapující.

Ubytování v Austrálii

Do Austrálie míří každoročně obrovský příval turistů za vidinou své dokonalé dovolené nebo dobrodružných zážitků. Každý z nich dává přednost jinému typu ubytování, každý vyžaduje jinou výši komfortu či dokonce luxusu a také rozdílné prostředí.

Pro krátkodobé ubytování jsou ideální hotely či takzvané backpackery. Hotely jsou nejčastěji situovány převážně při malebném a hojně navštěvovaném jižním pobřeží kontinentu. Rozprostírají se hlavně co nejblíže plážím a zároveň blízko centra větších měst. Nejvíce jich najdeme samozřejmě ve velkoměstech jako Sydney, Melbourne, Newcastle či Adelaide, Perth nebo Darwin. Možnost ubytování zajisté najdete po celém území Austrálie. A to jak na pobřeží, tak i ve vnitrozemí. Zde ocení ubytování především účastníci poznávacích zájezdů a nebo individuálních zájezdů na míru. Čímž se dostáváme k dalšímu aspektu ovlivňujícímu výběr ubytování. Pro klasickou relaxační dovolenou jsou vhodné právě hotely blízko pláží. Pro ty, kteří prahnou po adrenalinu, dobrodružství a krásách divoké přírody může být v závislosti na cílech poznávacích výletů vhodnější například ubytování spíše ve vnitrozemí.

Ubytování v Australských hotelech nepatří po přepočtu na české koruny mezi nijak závratně drahé. Zvláště pak jestliže narazíte na akční nabídku nebo se rozhodnete pro období sem moc turistů nejezdí. Na toto období se ovšem moc sázet nedá, protože Austrálie patří mezi země s téměř celoroční sezónou.

Město Sydney (Austrálie)

Nejlidnatější a nejrozlehlejší město Sydney patří mezi velmi vyhledávané perly jižní Austrálie. Je hlavním městem Nového Jižního Walesu. Město je proslavené především unikátní budovou Opery v Sydney, která nemá ve světe obdoby. Nejedná se ale ani zdaleka o jediný skvost tohoto města. Vydáte-li se na dovolenou na jiho-východ Austrálie, je nemyslitelné nenavštívit toto majestátní město. Najdete zde spousty architektonických i přírodních památek.

Mezi nejznámější památky Sydney patří

 

 • Pevnost Denison – pevnost byla postavena jako zvětšené opevnění kvůli obavě z ruské invaze. Stojí na ostrůvku v přístavní zátoce. Původně toto místo sloužilo jako vězení pro recidivisty.
 • Cadman’s Cottage – nejstarší dům v Autrálii najdeme v uličce George Street. Unikátní budova je postavená z pískovce a dokonce přímo na vodě. Původně býval jakýmsi přechodným domovem pro policii a později také námořníky. Dnes se zde nachází Národní Park.
 • Queen Victoria Building – je stará budovy ve viktoriánském stylu, ležící v centru Sydney. Jedná se o poměrně rozlehlý 190 m dlouhý a 30 m široký dům. Queen Victoria Building dnes slouží spíše jako obchodní dům.
 • Kirribilli House – novogotický skvost, ležící v městské části Sydney s názvem Karribilli. Kirribilli House je využíván jako sídlo předsedy vlády, při jeho návštěvách Austrálie
 • Harbour Bridge – známý díky svému vzhledu také jako„ramínko na šaty“ je slavný most v Sydney a patří mezi největší obloukové mosty na světě
 • Sydney Tower – unikátní rozhledna skýtající kromě výhledu na celé město také dvě točící se restaurace, které zážitek z návštěvy této stavby ještě umocňují

 

V Sydney a jejím přilehlém okolí se nachází také několik národních parků, v nichž najdeme například ZOO. Chcete-li svou dovolenou v Sydney strávit příjemným relaxováním zkuste navštívit Luna Park. Pokud budete mít štěstí, bude park i v provozu. Kvůli stížnostem místních na přílišnou hlučnost je otevřeno jen při výjimečných příležitostech, o víkendech a svátcích. Mezi plážemi jsou oblíbené Bondi Beach nebo Tamarama Beach.

Sydney je městem neomezených možností a zážitků. Najdete zde historické památky, moderní budovy, sportovní i kulturní vyžití, čilý noční život i místa pro relaxaci a odpočinek.

Zajímavá místa

Austrálie je rozmanitou zemí, skýtající nepřeberné množství přírodních i architektonických památek. Není proto divu, že jsou zájezdy do Austrálie tak populární. Cestovní kanceláře nabízející poznávací zájezdy s výlety na nejzajímavější a nejoblíbenější místa kontinentu.

Přírodní skvosty Austálie:

 

 • Modré hory – očarující horský masiv plný skal a proláklin zařazený do seznamu UNESCO. Dominantou je skalní útvar Tři sestry, připomínající naše Adršpašské skály.
 • Vodopády Wentworth – nejkrásnější vodopády Austrálie. Jejich výška přesahuje 180 metrů a lze se k nim dostat dokonce lanovkou.
 • Aboriginské kulturní centrum – tato oblast zahrnuje jak rudou oblast ve vnitrozemí, tak i divoké pralesy a vyprahlé pouště. Přibližuje návštěvníkům skutečný život v Austrálii.
 • Uluru – originální a největší monolit na světě. Kolem něj vede několik stezek, podél kterých najdete posvátná místa a domorodé kresby. Kolem monolitu se rozprostírá stejnojmenný národní park.
 • Národní park Kakadu – je největším národním parkem kontinentu, rovněž zapsán v seznamu dědictví UNESCO. Svou rozlohou se rovná například velikosti Izraele. Park je bohatý na ohrožené druhy živočichů i rostlin, nachází se zde uranový důl a celá oblast má důležitou archeologickou roli.

 

Další zajímavosti Austrálie:

 

 • Melbourne – město, považováno za jakési kulturní centrum. Konají se zde takové události jako například Melbourne Cup, největší dostihy sezóny, Australian Open či Velká cena formule 1. Většina cestovních kanceláří doporučuje u nabídky zájezdu navštívit třeba místní botanickou zahradu nebo krásnou kolonádu u pláže St. Klida. Navíc nabízí mnoho ubytovacích kapacit pro klidný pobyt na Vaší dovolené.
 • Barossa Valley – jedna z nejslavnějších Australských vinařských oblastí
 • Brisbane – třetí největší město Austrálie, typické svou velmi moderní architekturou, ve které je postaveno.
 • Gold Coasts – dlouhé kilometry pláží, průzračného moře a slunce
 • Surfers Paradise – nejznámější místo pro konání velkolepých party a večírků. Současně zde objevíte gigantický komplex skládající se z mořských světů, aquaparků, zoo, různých atrakcí z luna parků atd.
 • Alice Springs – městečko v Severním teritoriu založené původně jako stanice pro pozemní telegrafní linku. Město leží uprostřed pouště a je téměř ve středu kontinentu.

 

Spoustu zajímavostí k vidění nabídne také náměstí Plaça del Rei. Jednak zde můžete navštívit muzeum, které vás seznámí s historií Barcelony a rovněž je zde k vidění také Palau del Lloctinent – palác místokrále, kde se dnes nachází Archív Koruny Aragonské.

Tento stručný výčet, ve kterém jsou uvedeny ty vůbec nejznámější památky v Barceloně, zajisté neobsahuje všechna místa, která se při návštěvě tohoto města vyplatí navštívit. Barcelona je co do historie skutečně velmi bohatým místem, které vás svými poklady a svým jedinečným kouzlem zajisté přímo uchvátí.

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?