Thajsko

… je svou kuchyní známé po celém světě? Nebo že bílý slon má větší hodnotu než člověk a každé chycené zvíře patří králi? Nebo že zde je chrám složený z milionů skleněných lahví?

Dovolená v Thajsku

Jedním z nejnavštěvovanějších asijských států je už dlouhé roky také Thajské království, které si i přes ničivé tsunami, které zemi zasáhlo v roce 2004 a politickou situaci, uchovává statut jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na celém světě. Tuto exotickou zemi naleznete v jihovýchodní části Asie, hned vedle Kambodže, Laosu, Malajsie a Barmy. Hlavním městem Thajského království je Bangkok, ležící u Thajského zálivu.

Důvodem, proč tato země přiláká každý rok tisíce turistů z celého světa, spočívá nejen v místních překrásných plážích a křišťálově čistém moři. Úchvatná je i příroda, ve které žije spousta zajímavých živočichů a roste mnoho vzácných rostlin. Nádherné jsou i místní památky, především chrámy, které většinou ukrývají sochu Buddhy. Buddhismus je totiž v zemi hlavním náboženstvím. Dobrou zprávou pro turisty je i to, že zde není moc draho.

Thajské království si udržuje svoji nezávislost už od roku 1238. Na co jsou Thajci obzvlášť hrdí je fakt, že Thajsko nebylo po celou dobu své existenci nikdy nikým kolonizováno. Konstituční monarchií se tato země stala 24. června 1932 a na rozdíl například od anglické monarchie se liší tím, že král má podstatně větší vliv na dění ve státě.

Jestliže cestujete do Thajska z České republiky, je pro vás jedinou schůdnou variantou dopraVy využití služeb leteckých společností. Pokud budete kupovat letenku do Thajska v dostatečném časovém předstihu, může se její výsledná cena i se všemi poplatky pohybovat okolo 15 000Kč. Po celém thajském území se nachází velké množství různých ubytovacích zařízení, které svým klientům nabízí různé kvality ubytování. Ve velkých městech jsou nejběžnější formou ubytování luxusní hotely a hotely střední kategorie. S těmi se ale moc nesetkáte ve vzdálenějších oblastech. Tam narazíte jedině na levnějších varianty ubytovacích zařízení.

Mezi nejnavštěvovanější místa v Thajském království má první místo samozřejmě hlavní město Bangkok, ve kterém si můžete prohlédnout spoustu zajímavých památek. Těmi nejvýznamnějšími jsou Královský palác, chrám Wat Phra Kaeo se sochou Smaragdového Buddhy, Palác Vimanmek nebo třeba chrám Wat Pho. Dalšími zajímavými místy v blízkosti Bangkoku jsou Krokodýlí farma nebo zábavní park Ancient City. V letovisku Krabi můžete navštívit například klášter Tygří jeskyně nebo Diamantovou jeskyni. Na ostrově Samui můžete obdivovat Chrám velkého Buddhy a na ostrově Phuket zas třeba Motýlí farmu nebo místní akvárium. Dalšími často navštěvovanými oblastmi jsou například souostroví Phi Phi nebo moderní turistické letovisko Pattaya.

Thajsko je také známé díky přírodní zajímavosti, kterou je nejrozsáhleji dochované Mangrovy, tedy území, na kterém rostou různé stromy na rozhraní sladké a slané vody. Vytváří tak jedinečný ekosystém, který se stal domovem pro mnoho vzácných živočichů.

Doprava a ubytování v Thajsku

Do exotického Thajska se z České republiky dostanete nejrychleji a nejpohodlněji samozřejmě prostřednictvím letecké dopravy, se kterou se do hlavního města Bangkoku dostanete asi za 12 hodin. Jako v každém často navštěvovaném státě, i zde si můžete vybírat z široké nabídky různých ubytovacích zařízení.

Hlavním mezinárodním letištěm v Thajsku je Suvarnabhumi nacházející se v Bangkoku. Toto letiště patří mezi nejvýznamnější nejenom v tomto státě, ale také v celé Asii. Dalším vytíženým letištěm je letiště Don Mueang. Kromě mezinárodních letišť se v Thajsku nachází také několik vnitrostátních letišť, které spojují hlavní město s dalšími významnými částmi země.

Pokud budete mít štěstí a ceny letenek do Thajska budete sledovat delší dobu, můžete narazit i na velmi výhodné ceny. Koupit letenku pak můžete například jen za 15 000Kč. V Thajsku je velmi oblíbené tzv. cestování „na blind“. To znamená, že si další destinaci, kam chcete z Bangkoku letět, vybíráte až na letišti. Další variantou, jak se můžete po Thajsku pohybovat, je taxi, za jehož služby zaplatíte velmi příznivou cenu.

Pokud jde o ubytování, Thajsko v tomto směru dokáže uspokojit každého návštěvníka. Ty nejluxusnější hotely naleznete převážně ve velkých městech nebo v oblíbených střediscích. V odlehlých částech země se pak musíte spokojit s levnějšími typy ubytoven. Nejčastěji se ale setkáte s ubytovacím zařízením patřící do střední kategorie, ve kterém máte k dispozici jak klimatizaci, tak i koupelnu. Postel, větrák a moskytiéra jsou vybavením, které máte běžně k dispozici v levnějších typech zařízeních jako jsou guesthous, bungalov nebo kemp. Za menší poplatek můžete strávit noc také v buddhistickém chrámu.

V levnějších typech zařízení zaplatíte za noc částku okolo 100 bahtů, ubytování ve středních kategorií vás přijde asi na 500 bahtů. V luxusním hotelu, například v hlavním městě, můžete zaplatit i částku od 5 000 bahtů.

Dovolená v Thajsku

Thajsko představuje jednu z velmi exotických destinací, kam míří každoročně čím dál tím víc turistů z celého světa, kteří sem přijíždí za překrásnou přírodou, nádhernými plážemi i za zajímavými památkami.

Přestože pro cestu do Thajska nejsou vyžadována žádná povinná očkování, raději se nechte očkovat proti žloutence typu A, B a břišnímu tyfu. Někdy se také doporučuje ještě očkování proti japonské encefalitidě, malárii a vzteklině. Vakcinace proti žluté zimnici je vyžadována jen u turistů, kteří přijíždějí ze země s výskytem této nemoci. Než se ale do této překrásné země vydáte, musíte si na thajském velvyslanectví či konzulátu vyřídit vízum. Získat ho můžete také hned po příletu do země. Toto vízum ale bude platné jen 15 dnů a dostanete ho jen v případě, že předložíte cestovní pas, zpáteční letenku a pasovou fotografii. Do 24 hodin také musíte splnit přihlašovací povinnost, kterou za vás vyřídí hotel.

Nejlepší způsob, jak se do Thajska z České republiky můžete dostat, je samozřejmě letecky. Do této exotické země létá několik leteckých společností, které nabízejí různé ceny letenek i dobu letu. Velmi přitom záleží na počtu přestupů, které musíte během cesty absolvovat. Zakoupit letenku můžete v některých případech za velmi dobrou cenu, například už za 15 000Kč.

Možností, kde se pak v Thajsku můžete ubytovat, je opravdu mnoho a i ceny jsou zde velmi příznivé. Vybírat můžete z velkých luxusních hotelů, kde za noc zaplatíte v průměru asi 5 000 bahtů. Na tento typ ubytování ale narazíte jen ve velkých městech a známých přímořských letoviscích. V odlehlejších oblastech jsou k dispozici jen ubytování, která poskytují služby na velmi nízké úrovni.

Nejčastěji navštěvovaná místa v Thajsku jsou především turistická letoviska umístěná blízko pláží. Těmi nejznámějšími jsou středisko Krabi, Souostroví Phi Phi, ostrovy Phuket nebo Samui, letovisko Pattaya a samozřejmě hlavní město Thajska, Bangkok.Úžasným zážitkem pro vás určitě bude projížďka na slonovi.

Bangkok

Hlavním městem Thajského království je Bangkok, metropole, která se nachází asi 20 km od Thajského zálivu a ležící na řece Chao Phraya. Stejně jako americké město Los Angeles má i Bangkok přezdívku město andělů. Založeno bylo už v roce 1782 a je úzce spjato s dynastií Chakri.

Bangkok je jedním z nejznámějších asijských měst. Nachází se zde také dvě významná mezinárodní letiště. Pokud se tedy rozhodnete letět do Bangkoku, s největší pravděpodobností přistanete na letišti Suvarnabhumi Airport. V Bangkoku také naleznete nejširší nabídku ubytovacích zařízení v celé této exotické zemi. Kromě levných forem ubytování zde můžete vybírat také z hotelů střední kategorie, které jsou nejrozšířenější.

Přestože je Bangkok moderní velkoměsto plné výškových budov hotelů a obchodních domů, najdete zde také celou řadu zajímavých historických památek. Tou nejvýznamnější je Královský palác, ve kterém se nachází chrám Wat Phra Kaeo, jehož největším lákadlem je socha Smaragdového Buddhy. Největším a nejstarším chrámem v Bangkoku je ale chrám Wat Pho. Turisty sem láká kaple Ležícího Buddhy a v něm i jeho asi 46 metrů dlouhá pozlacená socha. Dalším významných chrámem je Wat Arun, chrám úsvitu.

Unikátní stavbou je v Bangkoku Palác Vimanmek. Jedná se o největší budovu postavenou ze zlaceného týkového dřeva, při jejíž stavbě nebyl použit žádný hřebík. Dalším místem, které byste měli během své dovolené v Bangkoku rozhodně navštívit, je i chrám Wat Saket a Zlaté návrší.

Ve městě samozřejmě nemusíte chodit jen po historických památkách. Svým dětem jistě uděláte radost výletem do Ancient City, zábavního parku, který je postavený ve tvaru Thajska. Na trase dlouhé asi 15 km najdete repliky nejdůležitějších thajských památek. Kousek od tohoto parku se nachází krokodýlí farma, kde se konají různá představení jako jsou krmení nebo zápasy.

Letoviska a památky v Thajsku

Thajsko je překrásné místo, které svým návštěvníkům může kromě překrásných pláží a čistého moře nabídnout také řadu zajímavých míst a památek.

Největším ostrovem, který náleží Thajsku, je Phuket, který leží asi 700 km od hlavního města. I zde se nachází letiště, kam míří lety nejen z Asie, ale také chraterové lety z Evropy. Na tomto ostrově najdete jak překrásné pláže a křišťálově čisté moře, ale také mnoho letovisek s množstvím různých ubytovacích zařízení, obchodů i restaurací, ve kterých můžete ochutnat thajskou kuchyni. Zážitkem pro vás určitě bude jízda na slonovi. Na výlet můžete vyrazit například do místního akvária, na Motýlí farmu nebo na na farmu orchidejí.

Asi 150 km od Bangkoku se nachází velmi oblíbené letovisko Pattaya, které nabízí svým návštěvníkům řadu sportovních aktivit i zábavy v místních barech, klubech a diskoték. Jedná se o velmi moderní a rušné letovisko.

K nejnavštěvovanějším ostrovům patří také Samui, které vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou. Mezi nejvýznamnější místa na ostrově patří Lamai, kde můžete obdivovat zvláštní skalní útvary. Největším lákadlem na ostrově je Chrám velkého Buddhy, Wat Phra Yai, a asi 15 metrů velká socha sedícího Buddhy. Rájem potápěčů je bezpochyby souostroví Phi Phi, kde se pod mořskou hladinou nachází kouzelné korálové útesy. Milovníci tohoto sportu míří pod hladinu také k vraku lodi. Tento ostrov se dostal do podvědomí mnoha lidí také díky filmu Pláž.

Překrásným letoviskem je rovněž Krabi, které patří mezi klidnější střediska, kde můžete prožít klidnou dovolenou. Velmi oblíbené je toto místo i u sportovců, kteří se zde kromě potápění mohou také zabývat horolezectvím. Velkou atrakcí jsou zde noční jídelní trhy. Nejnavštěvovanějším místem je klášter Tham Sua, Tygří jeskyně, který kdysi obývali tygři. Navštívit zde můžete také Diamantovou jeskyni, jejíž vchod střeží socha Buddhy.

Shrnutí Last Minute dovolená Thajsko

Thajsko je nádhernou a exotickou zemí, která by vás ani při několikaměsíčním pobytu nemohla nudit. Nádherná džungle ve vnitrozemí, která je doslova posetá ojedinělými náboženskými stavbami, nebo lépe řečeno mistrovskými díly, v kontrastu s moderními letovisky na pobřeží a především ostrovech. Přesně takové je současné Thajsko. I když ho v minulosti několikrát postihla krutá vlna tsunami, stát má z turistického ruchu poměrně vysoké příjmy, a tak byla všechna letoviska poměrně rychle navrácena do původní podoby, nicméně některé menší a od pevniny opravdu vzdálené ostrůvky to ještě zcela nestihly.

Hlavním městem je pochopitelně Bangkok (v překladu město andělů). Sídlo nekonečného nočního života, spousty komerčních atrakcí, ale na druhou stranu velkého počtu svatých symbolů buddhistického náboženství. Bangkok ale pochopitelně nemá moře, a tak ho turisté často navštěvují pouze na pár dní, když jsou ubytováni především na jihu Thajska a přilehlých ostrovech. Phi Phi, Phuket, což jsou nejznámější ostrovy, nebo letoviska Krabi a Pattaya na pobřeží se těší světovému věhlasu stejně jako celé Thajsko.

Nejzajímavější last minute

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?