Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh patří mezi nejmodernější a nejoblíbenější turistická letoviska Egypta. Rozprostírá se na nejjižnějším cípu poloostrova Sinaj na pobřeží Rudého moře. Dříve bývalo toto místo přístavem a centrem mírových jednání. Dnes už je spíše jen vyhledávaným místem pro úžasnou a luxusní dovolenou.

Sharm el Sheikh je doslova rájem na zemi. Nabízí nejmodernější letovisko zároveň s panenskou přírodou a pravou exotikou. Pověstný je zejména všudypřítomnými unikátními korálovými útesy. Další nespornou výhodou Sharm el sheikh je, že vůči své poloze zde nejsou teploty nijak závratné. Klima je příjemně teplé a teploty zde vyjma letních měsíců nepřekročí maximálně 40°C. Pokud nejste právě milovník takových, pro nás již extrémů, měli byste do Sharm el Sheikh vyrazit na jaře, kdy se drží teploty na příjemných 29 °C. Díky letecké dopravě navíc ani samotná cesta sem netrvá dlouho a v klimtizovyných letadlech příjemně rychle uteče.

Sharm el Sheikh je jedním z nejznámějších potápěčských oblastí světa. Podmořský svět zde vyniká průzračnou a čistou vodou, velkou škálou nejrůznějších mořských živočichů, pestrými druhy ryb, ale hlavně až téměř 80 km nádherného korálového útesu.

Destinace Sharm el Sheikh je situována na skvělém místě, díky čemuž zde najdete snad vše, od údolí, zálivů až po hory kolem. Mezi nejznámější a nejvyšší zároveň se řadí hora sv. Kateřiny a pověstná biblická Mojžíšova hora (Sinaj). Tato oblast se tak stala vyhledávaným poutním místem pro mnoho křesťanů i židů. Neláká však jenom je. Místo má své unikátní kouzlo a tak ho hojně navštěvují i ateisté a mnoho dalších vyznavačů nejrůznějších náboženství.

Jakýmsi neoficiálním centrem oblasti Sharm el Sheikh je překrásná zátoka Naama Bay. Nachází se zde také jedny z nejznámějších a nejluxusnějších hotelů jako jsou například Ritz-Carlton nebo Four Seasons a spousta dalších.

Sharm el Sheikh je oblastí, kde se deště dočkáte jen velmi zřídka. Například od června do září jsou srážky téměř nulové. Nejvíce zde naopak prší v prosinci a únoru, kdy ale opět není průměrný úhrn srážek nijak vysoký. Jedná se v podstatě jenom o několik milimetrů. Obvykle bývá v Sharm el Sheikh po celý den slunečné počasí, s vyššími teplotami a téměř bez mráčku. Teplota vody zde prakticky nikdy neklesá pod 20°C a tak je koupání příjemným požitkem.

Jak můžete sami usoudit, Sharm el Sheikh je ideálním místem pro Vaši dokonalou relaxační letní dovolenou. Sharm el Sheikh, to je příslib krásného horkého počasí, luxusního ubytování, relaxace i aktivního odpočinku a hlavně té pravé exotiky.

Dovolená v Sharm el Sheikh

Rozhodli jste se pro dovolenou v Sharm el Sheikh? Pak od nás máte velkou pochvalu. Je málo míst, kde by bylo tak krásně jako tady a za rozumné ceny. Nejideálnější je, když si vyberete dovolenou v některé z nesčetného množství cestovních kanceláří. Nabídky jsou v dnešní době opravdu obrovské a navíc vám cestovní agentura ušetří spoustu času.

Egypt, a s ním samozřejmě také Sharm el sheikh, vyžadují po turistech z České republiky vízum pro vstup na své území. Turistické vízum má platnost 30 dní a společně s ním musíte mít také platný cestovní pas. Jeho platnost musí být ale ještě minimálně 6 měsíců po skončení platnosti uděleného víza. Jednou z výhod využití cestovky je také fakt, že vízum by měla vyřídit za vás, díky čemuž si ušetříte spoustu nervů, času i zbytečného papírování.

Jelikož jde o turisticky vyhledávanou oblast, je většina hotelů a jiných ubytovacích zařízení na velmi dobré úrovni. Nejčastěji zde narazíte na pěti a čtyř hvězdičkové hotely. Méně časté jsou už tří a méně hvězdičkové hotely. Za nejluxusnější jsou považovány hotely na pobřeží zátoky Naama Bay. Jedná se především o Ritz-Carlton, Hilton, Holiday Inn Resort nebo Four Seasons a další.

Určitě sem nikdy nejezděte jenom tak, bez předchozí rezervace ubytování. Tato nerozvážnost by se vám nemusela vyplatit. Ačkoliv je Sharm el Sheikh doslova nabitý nejrůznějšími ubytovacími kapacitami, je všude nutná rezervace. Proto je nutné provést ji alespoň před vaším odletem do Egypta.

Sharm el Sheikh láká miliony turistů azurovým mořem, písečnými plážemi, přepychovými hotely, exotickou krajinou i obyvateli a také vyžitím jako je potápění v nádherném moři, místní památky nebo místní národní parky.

Letenky a ubytování

Jak jsme již psali v předchozím článku, hotely a celkově ubytování v Sharm el Sheikh je na hodně dobré a vysoké úrovni. K dispozici máte v této destinaci celkem asi 140 hotelů, hostelů a dalších ubytovacích kapacit. Cena jednotlivých apartmánů a hotelových pokojů se samozřejmě odvíjí od služeb poskytovaných hotelem, vybavením pokojů a dalšími vymoženostmi. Hotely v Sharm el Sheikh stojící na pobřeží mají obvykle vlastní pláž, kam je vstup pro ubytované zdarma. Pro ostatní turisty je bohužel zpoplatněn. Současně však mají ve většině případů vlastní plavecké a zábavné bazény s vyhřívanou vodou, takže záleží jen na vás, čemu dáváte přednost.

Mezi běžné vybavení hotelu patří samozřejmé restaurace, bary, nejrůznější obchody a butiky. Dále nabízí možnost úschovy cenností a drahých věcí v hotelovém trezoru. Občas se stává, že jsou trezory umístěny přímo v hotelových pokojích. Nemusíte se tak bát o svůj majetek a můžete si užívat dovolenou plnými doušky.

Většinou hotely myslí také na aktivní vyžití svých klientů a tak jim poskytují místo pro četnou řadu nejrůznějších aktivit. Nejčastěji jsou hostům nabízeny možnosti využít fitt centra, welness, nejrůznějších druhů masáží a jiných odpočinkových činností. V případě, že dáváte přednost aktivnímu odpočinku nabízí hotely obvykle například hlavně potápění, samozřejmě plávání, tenis či golf.

Jak jsme se již zmiňovali, dovolená přes cestovní kancelář nese své výhody. Nejen,že Vám odpadne spousta starostí a vyřizování, ale ve srovnání s cenou samotné letenky, i když její cena není nijak závratná, vás vyjde let přes cestovní kancelář poněkud levněji. V ceně letenky do Sharm el Sheikh je zahrnu obvykle už i cena zpáteční letenky včetně různých tax.

Ideálním způsobem jak na letence ušetřit je využití akce last minute nebo některé ze slevových akcí.

Památky v Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh spíše než historickými divy překvapuje a láká exotikou, krásnou přírodou a moderními středisky s luxuním ubytováním. Nejvíce historických a architektonických skvostů se ale nachází většinou v okolí oblasti Sharm el Sheikh. Asi nejznámější oblastí je skalní město Petra.

Skalní město Petra v Jordánsku je unikátní město, celé vytesané do pískovcových skal, je snad světovým unikátem. Město je tvořeno jedinečnými domy vytesanými do pískovce. V dobách svého největšího rozmachu mělo až třicet tisíc obyvatel! Původně město sloužilo jako pohřebiště. Později se stalo hlavním městem království kmene Nabajetů. Po několika zemětřeseních bylo město opuštěno a dnes je vyhledávaným cílem turistů z celého světa.

Ať už jste věřící, nebo ne, určitě byste neměli vynechat pověstnou biblickou Mojžíšovu horu. Tato hora společně s horou svaté Kateřiny se nachází na poloostrově Sinaj a tvoří jeho dva největší vrcholy. Na Mojžíšově hoře se měl podle bible zjevit v hořícím keři Mojžíšovi Bůh a oznámit mu, že s jeho pomocí vyvede jeho lid z Egypta. Na hoře sv. Kateřiny zase stojí klášter, původně kostel, ve kterém dodnes žijí mniši, kteří jsou proslulí striktním dodržováním všech svým stanovených pravidel a odříkání.

Další zajímavostí je národní park Ras Mohammed, který se stal prvním mořským národním parkem Egypta. Není tomu tak jenom díky překrásným korálům, které chce vidět každoročně velká spousta turistů trávící zde dovolenou. To jim je často umožněno díky možnosti potápění. Národní park skýtá velké množství chráněných živočichů, rostlin a korálových útesů.

Samotný Sharm el Sheikh historickými památkami zrovna nepřekypuje. Ale když už se zde ocitnete, můžete zkusit vyrazit za historií kousek dál a navštívit například některé z egyptských pyramid a spoustu dalších skvostů.

 

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?