Řím

Řím je hlavním městem Itálie a zároveň jednou z nejčastěji vyhledávaných turistických oblastí. Toto nádherné město, čítající přes dva a půl milionu obyvatel, každoročně navštíví kolem šesti milionů zahraničních turistů. Řím se pyšní nejen více než bohatou historií města, ale také velmi energickým kulturním životem či temperamentními a přátelskými obyvateli.

Pokud jste vášnivý turisté, pak byste určitě neměli při svých cestách vynechat právě Řím. Toto jedinečné město skýtá nevšední možnosti kulturního vyžití. Ať už se sem vydáte na pár dní, nebo na pořádně dlouho dovolenou, vždycky to bude stát za to! Italští průvodci jsou milý a ochotní, jsou hrdí na svou zem a na Řím obzvláště, takže Vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy či osvětlí nejasnosti.

Čím dál častěji se na romantickou dovolenou do Říma, nebo jen na poznávací zájezd vydávají také velmi mladí lidé, či dokonce ještě studenti. Cesta sem není jen skvělou možností jak poznat nové kraje, zvyky, lidi, ale také výborným způsobem jak zlepšit své jazykové dovednosti. Navíc je cestování v posledních letech poměrně dostupnou záležitostí téměř pro každého, takže proč toho nevyužít.

Do Říma se dostanete mnoha způsoby. Odvážnější mohou zkusit stopování, ti rozvážnější naopak dálkovými autobusy, vlakem, vlastním automobilem či stále více oblíbenou leteckou dopravou. Obliba zvláště posledního jmenovaného druhu dopravy poslední roky prudce stoupá. Je to díky klesajícím cenám letenek. Díky takzvaným nízkonákladovým leteckým společnostem jsou ceny letenek do Říma, a nejen tam, stále nižší a tak i dostupnější.

Patříte-li mezi ty časově vytíženější, a nemůžete si dovolit strávit v Římě tolik času, kolik byste si přáli, nevěšte hlavu. Vyzkoušejte například některý z mnoha nabízených Eurovíkendů v Římě. Jedná se o speciální poznávací zájezdy, které se dají přirovnat k jakýmsi prodlouženým víkendům. Tyto pobyty nechybí v nabídce téměř žádné cestovní kanceláře. Eurovíkendy jsou většinou poměrně levnou a skvělou možností, jak během několika dní shlédnout spoustu památek a zajímavých míst. Obvykle se jejich délka pohybuje v rozmezí od tří do pěti dnů.

Co se týká ubytování, nabízí Řím nejrůznější možnosti. Jednoznačně nejrozšířenější je klasický hotel. Nejčastěji zde narazíte hlavně na tří a čtyřhvězdičkové hotely. Poměrně oblíbeným ubytováním především pro studenty a aktivní turisty je tzv. Bed and Breakfast. Jedná se o ubytování převážně v penzionech, kde pro sebe máte objednaný pokoj, obvykle se společnými sociálními zařízeními a snídaní v ceně.

Zájezdy do Říma

Řím je velmi oblíbeným cílem turistů už po celá staletí. Díky jeho dlouhé a významné historii je lákadlem snad úplně pro každého. Nenabízí sice bohužel nádherné pláže u teplého azurového moře, ani zimní radovánky v Alpách, jako jiné části Itálie, i tak patří ale k nejvíce vyhledávaným oblastem. Možná je tomu tak díky pamětihodnostem, architektonickým unikátům, či faktu, že je zde nejmenší stát na světě a zároveň sídlo Svatého stolce – Vatikán. Poměrně velká část samotného Říma a zvláště Vatikánu a jeho blízkého okolí je doslova zaplaveno nejrůznějšími kostely, katedrálami, chrámy či sochami s biblickými motivy.

Italské památky se všeobecně řadí mezi nepropracovanější a nejkrásnější na světě. A neplatí to jen o náboženských objektech, ale také o prastarých skvostech jako je například Koloseum, Pantheon, fontány apod. Jste-li student, určitě si se sebou nezapomeňte přibalit také ISIC. V Říme je běžně uznávám a při dnešních cenách vstupného není vůbec na škodu nějaké to Euro ušetřit.

Pro pobyt v Římě, který je kratší než devadesát dnů, naštěstí vízum nepotřebujete. Přes hranice státu je sice možné se dostat i s pouhým občanským průkazem, vydaným po roce 2000, vždy je ale lepší mít u sebe pro jistotu platný cestovní pas. Jeho platnost musí ale být ještě minimálně tři následující měsíce po ukončení Vašeho pobytu v Itálii.

Při výletech po památkách a krásách Říma si se sebou berte pouze to nejnutnější a i to si bedlivě střežte. Platí to především v hromadných dopravních prostředcích, na tržištích a dalších místech, která jsou doslova zasypána spoustou lidí a turistů. Bohužel ani motorkáři, kteří kolem Vás projedou rychlostí rakety a šikovně Vám vytrhnou kabelku, batoh či jiné zavazadlo, nejsou pouze ve scénkách z filmu, ale smutnou realitou.

Ubytování a letenky

Vezmete-li si tužku, papír a začnete si sepisovat plusy a mínusy jednotlivých způsobů dopravy do Říma, jednoznačně Vám budou plusy převažovat u letecké dopravy. Je totiž ve srovnání s ostatními nejpohodlnější, nejrychlejší a po celkovém shrnutí také nejlevnější. V posledních letech je to především zásluhou takzvaných nízkonákladových leteckých společností, které nabízí bezkonkurenční ceny letenek, a nejen do Říma.

Komfortnost sice není totožná právě s první třídou jiných společností, ale i tak je na poměrně vysoké úrovni a v porovnání s cenou je let s nízkonákladovou společností skvělou volbou. Obvykle se odlétá z Prahy a přistává se přímo až na letišti v Římě. Cena letenky do Říma, včetně zpáteční cesty, tax a poplatků, se pohybuje pod hranicí neuvěřitelných dvou tisíc korun.

Možností, kde se ubytovat, je v Říme jakožto v turisticky velmi vyhledávaném městě, více než dost. Je jenom na Vás, zda si zvolíte ubytování v luxusnějším hotelu, ubytovně, penzionu nebo dokonce kempu. Chcete-li si dopřát skvělou dovolenou se vším všudy, tedy i s pohodlným ubytováním na úrovni, pak si včas rezervujte některý z řady apartmánů. Pokud nejste extrémně nároční, vystačí vám pohodlím už i dvou hvězdičkový hotel. Většina z nich je velmi hezky vyzdobena i udržována, jsou blízko centru a památkám, a jejich cena se pohybuje většinou kolem sedmi set korun za osobu.

Pokud patříte mezi ty, kteří mají hlouběji do kapsy a potřebují ušetřit každou korunu, jsou levnější variantou ubytování tzv.

Obvykle bývá součástí ubytování také snídaně. Očekáváte-li ale vajíčka se slaninou či něco pořádného k zakousnutí, bude pro Vás realita poněkud tvrdší. Italové všeobecně snídani moc nedají. Většinou ji tvoří malá, ale zato poměrně dost silná káva a sladké pečivo či sušenky. Pokud tedy těmto pochutinám právě neholdujete, je docela zbytečné připlácet si za snídani.

Památky Říma

Největším dílem na návštěvnosti Říma se podílejí právě jeho nádherné stavby a památky, mnohdy pocházející z dob, kdy zde byl Řím považován za kolébku civilizace. Prakticky všude, kam jenom uděláte v Římě krok narazíte na některou ze skvostných památek, které toto úžasné a prastaré město nabízí. Díky tomu je prakticky celá doba téměř každé dovolené v Římě věnována hlavně jejich prohlídkám.

Mezi nejstarší perly Říma patří například část města, nazývaná Forum Roanum. Jedná se o docela rozlehlé místo s více či méně zachovalými pozůstatky kostelů, chrámů, knihoven a spousty dalších historických budov. Bohužel časem začalo toto unikátní místo upadat a kameny ze zbytků budov a sloupů byly využity při stavbě jiných budov.

Památkou, která je pro Řím asi nejtypičtější je slavné Koloseum. Tato antická památka patří mezi nejzachovalejší pozůstatky doby, která neměla k životu příliš úcty. Odhaduje se, že v tomto kolosu bojovalo a padlo přes čtyři sta tisíc gladiátorů, ať už při soubojích, nebo štvanicích na zvířata. Gladiátorské hry sloužily pro pobavení císaře a bohatých měšťanů. Zakázány byly až kolem roku 400.

Poněkud mladší, ale nádhernou památkou je fontána di Trevi. Toto kouzelné dílo s bohem Oceánem pochází z období baroka a je jedním ze symbolů Říma. Budete-li chtít tuto krásu shlédnout na vlastní oči, prakticky není možné se vyhnout davu obdivovatelů, kteří se zatajeným dechem sledují monumentálnost do mramoru vytesané fontány.

Dalším místem, které určitě nesmí vynechat je náměstí sv. Petra ve Vatikánu. Na tomto náměstí se nachází jedna z nejkrásnějších bazilik Říma – Bazilika svatého Petra. Jedná se o jednu ze čtyř papežských bazilik a v jejím nitru najdete kromě skvostné výzdoby také hroby 91 papežů, panovníků či dokonce údajný hrob apoštola svatého Petra.

Řím, to je památka vedle památky a je opravdu nemožné je všechny vyjmenovat nebo dokonce popsat. Výše zmiňované jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších, ale rozhodně nejsou jedinými, které si zaslouží pozornost a obdiv turistů.

Eurovíkend Řím

Chcete do Říma jen „na skok“ nebo nemáte bohužel tolik času, abyste si mohli plně vychutnat všechny krásy tohoto velkolepého a majestátního města, je pro Vás nabídka Eurovíkendů v této krásné lokalitě jako střižená na míru. Nabídku populárních Eurovkíkendů má ve svých zájezdech snad každá cestovní kancelář.

Eurovíkendy jsou také skvělou možností, jak si užít úžasnou mini dovolenou v nádherném prostředí, bez nutnosti zařizování letenek, ubytování, plánování trasy či čehokoliv jiného. Všechny potřebné rezervace, doklady a formality za Vás totiž vyřídí cestovní agentury. Na Vás je jen výběr Eurovíkendu a toho správného termínu.

Délka Eurovíkendu se obvykle pohybuje v rozmezí od tří do pěti dnů. Spíše než dovolená je to tedy jenom prodloužený víkend plný výletů za památkami, kulturou a večerní zábavou. Během Eurovíkendu Vás po všech památkách provádí zkušený průvodce, který Vám ochotně řekne o místech, kde se právě budete nacházet, o historických budovách, jejich zajímavostech a který Vám také rád zodpoví jakékoliv Vaše dotazy.

Jestli čekáte, že se ceny takovýchto úžasných zájezdů se musí automaticky pohybovat v závratných výšinách, jste na omylu. Za Eurovíkend v nádherném Římě dáte v průměru od šesti do dvaceti tisíc korun. Většinou nejsou v ceně započteny pouze jízdenky hromadné dopravy a vstupné do některých muzeí či jiných památek, ale ani tak se Eurovíkend nijak dramaticky neprodraží.

Mnoho cestovních kanceláří nabízí formou Eurovíkendu silvestrovský pobyt v Římě. Ceny těchto zájezdů se pohybují už kolem tří tisíc korun a zahrnují prakticky totéž, co ostatní Eurovíkendy – prohlídky památek, procházky po městě, ubytování, na silvestr ohňostroje a oslavy Nového roku a po půlnoci odjezd zpátky do České republiky.

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?