Hurghada

Hurghada představuje jednu z nejvyhledávanějších destinací Egypta, podobně jako například Sharm el Sheikh, Safaga, Dahab, Káhira nebo Taba a mnoho dalších. Hurghada je zvláštním a krásným místem. Najdete zde staré, historické oblasti, i místa upozorňující na sebe výstřelky modernismu. Hurghada díky své poloze na východě Egypta bohužel nemůže svým návštěvníkům nabídnout spoustu památek či divy světa, proto je oblíbeným místem pro relaxaci a klidnou odpočinkovou dovolenou plnou lenošení na pláži, nebo u hotelového bazénu.

Ačkoliv má přístavní město Hurghada jen něco kolem čtyřiceti tisíc obyvatel, jedná se o největší a nejvyhledávanější turistické letovisko Egypta na pobřeží Rudého moře. Jedním z důvodů proč sem ročně zamíří dokonce stovky tisíc turistů je mírně tropické podnebí, díky kterému zde celoročně teploty téměř neklesají pod dvacet stupňů. Děje se tak pouze v období naší zimy. Teploty přejí na Hurghadě turistům téměř po celý rok, dalo by se říct, že tu mají po celý rok pouze léto, přesto je nejideálnějším obdobím pro dovolenou začátek našeho jara či podzim, kdy teploty nešplhají tak vysoko.

A co tedy v Hurghadě podniknout, když Vás omrzí vodní radovánky či bezstarostné povalování na plážovém lehátku? Teď záleží jen na Vás, co všechno máte či nemáte odvahu zkusit. Za prohlídku stojí určitě například samotné město. Nádherné vysoké a staré mešity Vám jistě učarují. Turisty láká také velké akvárium, které jim ukáže a představí místní obyvatele moře. Pro ty odvážnější nabízí slunné letovisko například výlety lodí na nedaleké ostrůvky, výlety ponorkou za krásami moře, jeho florou a faunou, či dobrodružné se prohánění po okolí města na čtyřkolkách.

Hurghada prošla v posledních desetiletích velkou proměnou. Vyrostla zde spousta nových hotelů, čímž se zvýšila kapacita ubytování. Pro pohodlnější dopravu zde bylo vybudováno také nové letiště, prakticky jediným způsobem jak se do Hurghady dostat je letecky. Díky stále klesajícím cenám se navíc stává tento způsob dopravy dostupnější všem. Na ceně letenky i samotné dovolené se dá navíc ještě mnoho ušetřit zakoupíte-li si zájezd last minute.

Dovolená Hurghada

Egypt a jeho letoviska jsou již mnoho desítek let nejoblíbenějšími cíli turistů z celého světa. Ročně zde stráví svojí báječnou exotickou dovolenou na čtrnáct milionů turistů! Severní část Egypta nabízí nadšeným turistům jak nádherné pláže, tak i oblasti bohaté na historické památky, divy světa a zajímavosti. O něco jižnější části, jako je například právě Hurghada či Sharm el Sheikh, jsou naopak místem absolutního relaxu, klidu, písčitých pláží a azurově čistého moře.

Egypt je bohužel jednou ze zemí, kde je nutné zažádat si o vízum pro vstup. Pro jeho získání je dána podmínka, že platnost Vašeho cestovního průkazu musí být ještě nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum. V tomto případě se mohou vyskytnout potíže s takzvanými rychlopasy, proto doporučujeme cestujícím, aby si dovolenou do Egypta rozmysleli včas a vyřídili si tak v případě potřeby klasický pas, jehož zhotovení trvá ovšem o něco déle.

Co se týká dopravy do Hurghady, je dalo by se říci spíše daná. Jediným rozumným dopravním prostředkem s ohledem na čas strávený na cestě a také finančních prostředcích je totiž letadlo. Navíc ceny letenek zažívají poslední roky poměrně strmý pád.

Co byste ještě určitě měli před odjezdem do Hurghady vědět? Jsou to hlavně zásady týkající se islámské víry. V zásadě platí, že pokud jste v prostorách hotelu, ve kterém jste ubytování, je jen na Vás v čem budete oblečeni. Pokud se však rozhodnete vyrazit na prohlídku měst či památek, měli byste vzít na vědomí, v jaké zemi se nacházíte. Dívky by se určitě měli vyhnout krátkým sukním či šortkám, výstřihům, tílkům na ramínkách či jinak „odhalujícímu“ oblečení. Pro nás je v horkých letních dnech naprosto běžný styl oblékání, pro muslimy je to však krajně nevhodné, ba dokonce urážející či pobuřující.

Stejně tak si určitě dejte pozor při zvěčňování zajímavých staveb či pořizování momentek. Bylo by velmi nepříjemné dostat se do rozporu s místními policisty nebo jinými uniformovanými osobami. Nejen v Hurghadě, ale celém Egyptě je totiž nepřípustné fotit tyto orgány a dokonce některá místa jako jsou například policejní stanice, nádraží a podobně.

Letenky a ubytování

Jak jsme již napsali, nejvhodnější dopravou do Hurghady je právě ta letecká. Při troše snahy by se určitě dala zajistit i zajímavější způsoby dopravy, jako například cesta lodí a poté letecky či po zemi až do Hurghady, ale všechny tyto formy cestování se značně prodraží, nemluvě o časové náročnosti. V letadle strávíte cestou do Hurghady v průměru asi čtyři hodiny. Záleží samozřejmě na letecké společnosti, kterou si zvolíte a jí danou trasu cesty.

Konečná cena letenky je dána několika různými faktory. Jednak je to již zmiňovaný výběr letecké společnosti, se kterou se rozhodnete cestovat. Dalším aspektem je například výběr třídy, typ letenky apod. Ve většině cen bývají již započteny příplatky a letištní taxy. To tedy platí v případě, že zařizujete dovolenou samy. Jestliže si zakoupíte zájezd od některé z cestovních agentur, jste hodně rozhodování a zařizování ušetřeni, protože ubytování, vízum i cestu za Vás obstará.

Výběr ubytování je v Hurghadě relativně jednoduchý. Toto nádherné letovisko je totiž doslova nacpáno různými hotely. Je jen opravdu velmi malá pravděpodobnost, že byste v Hurghadě našli jiný typ ubytování. Hotely mají poměrně vysokou úroveň a nabízí rozmanité služby. Pokoje bývají často vybaveny satelitní televizí, minibary a vlastními malými trezory. Součástí hotelů jsou restaurace, bary, velký trezor, welness či vyhřívaný bazén pro ty, kteří si libují v hodně teplé vodě.

Nejvyhledávanější jsou samozřejmě hotely, které mají vlastní pláž a jsou hned u moře. Ty bývají obvykle dražší, ale díky poskytovaným službám a komfortu zaručují luxusní dovolenou snů, na kterou budete ještě velmi dlouho a rádi vzpomínat.

Vydáte-li se do Hurghady s cestovní kanceláří, můžete si vybrat zájezd s ubytování all inclusive či polopenzí. Snídaně se podávají formou bufetu, stejně tak i večeře. V případě, že byste se rozmysleli, dá se také v průběhu dovolené dokoupit stravování formou all inclusive.

Zajímavosti

Letovisko Hurghada se nachází na východě Egypta, na pobřeží Rudého moře. Většina světoznámých památek je odsud bohužel trochu z ruky, na sever v oblasti hlavního města Káhiry. I tak je ale Hurghada stále hojně vyhledávaným místem pro trávení klidné, exotické dovolené. Kromě odpočinku a relaxace ve wellnes, nebo na nádherné písčité pláží pod žhavým sluncem, nabízí Hurghada také aktivní odpočinek ve formě vodních sportů či poznávacích výletů.

Asi nejčastěji nabízenou atrakcí jsou nejrůznější plavby a výlety lodí, které Vám umožní nahlédnout na krásy podmořského světa, místní fauny a korálové útesy. Najdete zve spoustu možností nechat se vyvést na moře a díky prosklenému dnu lodě pozorovat všechny ty úžasné druhy rybek a dalších obyvatel Rudého moře. Takovéto lodě nabízející tento druh úžasného zážitku najdete prakticky na každém rohu.

Pro ty, kdo netrpí klaustrofobií je možná ještě o něco silnějším zážitkem obdoba takového výletu, kdy se dostanete pod samotnou hladinu moře. Ovšem takzvaně suchou nohou, na výlet se totiž vydáte společně s dalšími asi dvaceti pasažéry ponorkou. Jedná se o velmi originální a nevšední možnost vyjížďky, která změní Váš pohled na moře.

Kvůli absenci jakýchkoliv památek v okolí se snaží Hugharda zabavit své návštěvníky jak jen může. A jestliže Vás neláká právě objevování a obdivování podvodního světa, můžete využít například projížďku po okolí na čtyřkolkách, kterou sami budete také řídit.

Chcete-li ušetřit za výlety, které Vás právě nelákají a vybrat si jen ty, které si opravdu užijete, projděte si určitě ještě před samotným odletem nabídky výletů po okolí s českými průvodci. Nevadí-li Vám delší cesty, můžete podniknout výpravu také do oblasti Káhiry za slavnými pyramidami, sfingou a dalšími skvosty starého Egypta.

 

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?