Nová Kaledonie

Pro ty z Vás, kteří se chystají na dovolenou a chtějí zkusit nějakou méně známou destinaci, jsou tu právě tyto stránky. Nová Kaledonie a podává Vám všechny důležité informace, které můžete potřebovat. Nechte se zlákat na toto pěkné exotické místo, kde můžete svou dovolenou strávit.

Kde leží Nová Kaledonie?

V Tichém oceánu, východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu leží ostrovy Nové Kaledonie. Jedná se o francouzské zámořské teritorium, říká se jim také Ostrovy věčného jara, nebo Země Kanaků. Hlavním ostrovem je Grand Terre, hlavní město se nazývá Noumea.

Toto souostroví obývají Melanésané – Kanakové, Francouzi a částečně i Polynésané. Ostrovy mají 180 tisíc obyvatel. Nedávno byla Nová Kaledonie dokonce zařazena mezi bezprostředně ohrožené oblasti s mimořádnou biodiverzitou. Měnou je Tichomořský ( Pacifický ) frank CFP frank (XPF) 100 CFP = 0,84 EUR. Úředním jazykem Nové Kaledonie je tedy francouzština.

Tato země má k dispozici 25 letišť, také je tu dostatek přístavů, ze kterých se snadno dopravíte do dalších zemí. Dost velkou část plochy ostrovů pokrývají husté deštné pralesy.

Co zde najdete?

Na rozloze 19 060 km2 se nachází například druhý největší korálový útes na Zemi, také zde najdete mnoho druhů botanických unikátů a velké zásoby niklu. Samozřejmě je tu krásné čisté moře a krásné pískové pláže. Jsou tu ale i krásné lesy, vodopády a skalnatá pobřeží. Zájem o tuto destinaci je čím dál větší a turisté si ji celkem rychle oblibují.

V období od srpna do listopadu je tu optimální teplota pro všechny návštěvníky – asi 25 stupňů. Co se týče gastronomii, je ovlivněna právě Francií, a tak je jídlo zde opravdovým zážitkem.

Zajímavá místa – Nová Kaledonie

 • Kulturní centrum Tjibaou v Noumée
 • Ostrovy Loyauté a jejich pláže s bílým pískem Akvárium v Noumée
 • Jezero Yaté a rezervace Parc de la Rivière Bleue
 • Ile des Pins a místní pláže Kuto a Kanuméra
 • Katedrála Noumea
  Záliv Hienghène se skálami, které svým tvarem připomínají Slepici a Sfingu
 • Laguna Nové Kaledonie zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO

Podmínky pro vstup

Čeští občané jako občané EU nepotřebují pro vstup na toto území vízum, pouze platný pas. Co se týče celních předpisů, Při příjezdu musí být veškeré dovezené zboží nahlášené, poplatky a daně se odvádí celnímu úřadu. Avšak některé zboží je při limitovaném množství od celních poplatků osvobozeno (a to tabákové, alkohol, toaletní voda, káva a čaj). Doporučené očkování před cestou do Nové Kaledonie je na tetanus, žloutenku typu A, žloutenku typu B a žlutou zimnici.

Užitečné informace:

Zde jsou některé užitečné informace, co mohou přijít vhod:

Kontakty – Ambasáda Nová Kaledonie

Ambasáda, velvyslanectví:
Velvyslanectví České republiky ve Francii
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
tel: 00331/40651300
e-mail: paris@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/paris

Velvyslanectví Francouzské republiky v České republice
Velkopřevorské nám. 2, 118 01 Praha 1
tel: 251 171 711
e-mail: ambapresse@france.cz
web: www.france.cz

Telefonní čísla:
lékař: 15
policie: 17
hasiči: 18

Telefonní předvolba Nové Kaledonie je + 687

Pokud Vás tedy tato země zaujala a chtěli byste se sem vydat, určitě na internetu najdete nabídky na zájezdy do Nové Kaledonie, jak klasické, tak last minute. Doufáme, že jsme Vás navnadili na pořádnou dovolenou a že informace z novakaledonie.cz dostatečně využijete. Teď už zbývá jen si vybrat ten pravý zájezd a vyrazit do Nové Kaledonie!

 

 

Proč Nová Kaledonie?

Říci v několika větách, proč byste měli jet do Nové Kaledonie, nebude zas až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tato země vám totiž svou krásou a širokou nabídkou možností doslova vyrazí dech. Důvodů, proč jet do Nové Kaledonie, je bezpočet, takže vám na jejich zhlédnutí pouze jeden rekreační pobyt nevystačí.

Ostatně, člověk, jenž jednou pozná kouzlo Nové Kaledonie, bude mít neustálou touhu a potřebuje se sem vracet zas a znova.

Nová Kaledonie – zelený ráj na zemi

Neváhejte a pojďte spolu s námi objevit kouzlo tohoto exotického ráje s úžasnou historií a úchvatnou přírodou. Na své si zde přijdou nejen milovníci bujné přírody plné nádherných zelených údolí, lemovaných horami a protkaných řadou vodopádů a divoké přírody, ale i plážoví povaleči.

Milovníci pláže si zde totiž mohou vychutnat úchvatné bílé písečné pláže s průzračným smaragdovým mořem. Ti trochu aktivnější si tu mohou užít vedle běžných vodních sportů i rybaření, golf, či třeba lov. Nová Kaledonie je ale vyhledávaná pro skvělé podmínky pro plachtění a ještě více pro potápění.

Gastronomie

Rádi poznáváte nevšední zajímavou kuchyni? Jste zastánci gastronomické turistiky? Vaše chuťové pohárky nebudou na Nové Kaledonii nikterak šetřeny, protože si zde díky značně promíšené populaci můžete okusit ty nejlepší lahůdky nejen z francouzské kuchyně, ale i asijské anebo oceánské. V nabídce menu zdejších restaurací se silně odráží zdejší smíšená skladba obyvatel. Nová Kaledonie bývá celosvětově vyhledávaným místem právě pro svou nevšední a výtečnou gastronomii.

Kultura a kulturní dědictví

K pobytu na Nové Kaledonii láká turisty z celého světa nejen exotika, nádherná příroda a skvělé možnosti k potápění, ale také kultura. Zdejší historie je velice barvitá a doprovází ji krásná architektura, charakteristická hudba, unikátní výtvarný projev, směs mnoha kultur a další.

Objevte srdce Pacifiku a záhy zjistíte, že i vaše srdce tluče pro ně…

 

 

Mapa Nová Kaledonie

I když Nová Kaledonie náleží k francouzským provinčním ostrovům, hledat ji musíte až v Tichém oceánu 1500 kilometrů východně od Austrálie a 1700 kilometrů západně od Nového Zélandu. Tento zelený smaragd Tichého oceánu naleznete těsně nad obratníkem Kozoroha, což napovídá, že zdejší klima je zde mírné tropické. Na Nové Kaledonii vám tedy nikdy nebude příliš horko, ale ani zima. Teplota se zde totiž v průběhu roku pohybuje průměrně mezi 15 až 36 stupni Celsia. Za toto příjemné klima však Nová Kaledonie nevděčí pouze obratníku Kozoroha, ale také pasátům a příjemně ochlazujícím větrům, které sem foukají z východu na jihovýchod a to okolo 250 dnů v roce.

Exotický ráj Nová Kaledonie

Nová Kaledonie se skládá hned z několika ostrovů, z něhož největší je ostrov Grande Terre. Kromě tohoto 450 kilometrů dlouhého a 50 kilometrů širokého hlavního ostrova plného zelených údolí, vodopádů, divokých řek, bujné přírody v kontrastu s pohořími La Chaine a Mount Panie, stojí za zmínku také souostroví Belep, ostrov Pines, Chesterfieldské ostrůvky v Korálovém moři a snad ještě několik dalších vzdálených ostrůvků, které také náleží k této exotické francouzské provincii Nová Kaledonie.

 

Potápění v Nové Kaledonii

Nová Kaledonie je rájem pro vášnivé potápěče. Je zde ideální prostředí jak už pro volné potápění, tak i pro potápění se vzduchovou potápěčskou výbavou.

I když u nás nemáme moře, již dávno neplatí, že byste nemohli mít vášeň pro potápění. I u nás existuje celá řada profesionálních kurzů, s jejichž pomocí se můžete naučit potápět. Pak vám už jen vystačí odjet tam, kde je potápění reálné. Potápění v Nové Kaledonii náleží k těm nejkrásnějším vůbec.

Potápění na Nové Kaledonii

Potápět se na Nové Kaledonii můžete v rámci celého souostroví od severu na jih a dále také i na ostrovech Loyauté. Na výběr tedy máte z celé řady lokalit a druhů.

 • Reef Aboré v průchodu Dumbéa
 • Ostrůvek Casy v zálivu Prony
 • Epave de la Joilette (vrak lodi Joilette)
 • Baysova v Poindimié
 • Jardin d’Eden v regionu Ile des piny

Potápění se vzduchem

K potápění s kyslíkovou bombou je zde celá řada (cirka stovka) zajímavých míst. Tato místa jsou rozeseta po celém souostroví.

Prozkoumat tu můžete také velice různorodou faunu, včetně útesu žraloků, humrů, želv a murén. Milovníci mušlí jistě ocení velké množství těchto měkkýšů, včetně kvetoucí a barevné flóry, mechovek, hub nečekaných forem, fluorescenčních korálů, ježků, hvězdic, mořských koníků a jiných.

Volné potápění – Nová Kaledonie

Volné potápění si tu mohou užít naprostí začátečníci, ale zkušení potápěči. Volné potápění na Nové Kaledonii je vzrušující. Pomocí konstantní hmotnosti, či free immersion zde můžete dosáhnout bezkonkurenčního pocitu svobody v prostředí plném korálů a barevných ryb, kde panuje naprosto idylický a naprostý klid. Zdejší teplota vody se vždy pohybuje v rozpětí mezi 20 – 28 stupni Celsia.

Potápění na Nové Kaledonii je netradiční, neotřelé s respektem na stávající poklady přírody, vychutnávající si divokost přírody, ale zároveň respektující potřeby a schopnosti potápěče. Vychutnat si zde můžete potápění do jeskyní, křest potápěče, potápění spojené s fotografováním podmořského světa, či třeba také noční potápění.

 

Dovolená v Nové Kaledonii

Zažijte nevšední dovolenou v zemi plné kontrastů. Pokud rádi objevujete atypické destinace, je pro vás Nová Kaledonie tím pravým cílem. Tato vzdálená země, která je omývána čistými vodami ve středu Tichého oceánu, láskyplně kolébána jemnými pasáty, vám rozhodně má co nabídnout.

Dovolená Nová Kaledonie představuje mnohem víc než tyrkysové moře a bílé písečné pláže zalité slunečnou září. Dovolená v Nové Kaledonii znamená splnění si snu.

Zastaveníčko Jamese Cooka

Novou Kaledonii objevil v roce 1774 britský navigátor James Cook, který v hornatém terénu Grande Terre viděl jistou podobnost s jeho rodným a milovaným krajem – Skotskem, přesněji oblastí nazývající se Kaledonie. Proto se toto souostroví mezi Novým Zélandem, Papuou – Novou Guineí a Austrálií nazývá Nová Kaledonie.

Nová Kaledonie je netradiční vzdálenou rekreační destinaci, i přes její vzdálenost však dovolená v Nové Kaledonii představuje cestování v rámci Evropské Unie. Nová Kaledonie je totiž francouzskou zámořskou provincií, kterou byste rozhodně měli navštívit. Rozsáhlou nabídku dovolené na ostrovech v Nové Kaledonii naleznete i na našem webovém portále Novakaledonie.cz.

 

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?