Benátky

Benátky (Itálie)

Benátky jsou jedním z nejznámějším a nejkrásnějších měst severní Itálie. Město ležící na laguně se proslavilo bohatou historií, kulturním založením a romantickými projížďkami městem s gondoliéry. Benátky jsou každoročně cílem mnoha tisícovek turistů, nejčastěji přijíždějí zamilované páry, aby tu strávili romantický víkend, či dovolenou.

Město je jakoby rozděleno na historickou a novodobou část. Ta historická, v níž žije asi sto tisíc obyvatel Benátek, je situována na ostrůvcích v laguně. Těchto ostrůvků je asi 118 a jsou navzájem propojeny asi 400 mosty. Zbývající obyvatelé žijí v průmyslovém a dopravním centru na pobřeží. První obyvatelé sem prchli před vpády barbarských kmenů do římského impéria. Usazovali se na jednotlivých pustých ostrůvcích a z nich vzniklo roku 810 město, dodnes známé jako Benátky.

Postupem času se Benátky rozrostly do velkolepého města s obrovským vlivem. Proslavilo se především jako místo významných obchodů, místo pobytu významných osobností nebo třeba výrobou takzvaného benátského skla. To se vyznačovalo náročnými květinovými tvary. Tajemství benátského skla bylo přísně střeženo. Sklář dokonce nesměl město opustit. Učinil-li tak, byla uvězněna jeho rodiny a za ním byli vyslání nájemní vrazi.

Spíše než dovolená v Benátkách jsou oblíbenější poznávací zájezdyUbytováni jste většinou v centru, odkud se dostanete na všechny skvosty města pěšky. Nejvíce jich najdete v oblíbeně čtvrti San Marco. Hlavní dopravní tepnou je významný kanál Canal Grande, procházející středem města.

Stejně jako ve většině italských destinací jsou i Benátky doslova přeplněny nejrůznějšími ubytovacími zařízenímihotely, hostely či apartmány. Při pobytu v Benátkách můžete využít pohodlné a rychlé dopravy do okolí a navštívit tak také blízké architektonické skvosty Padovy, Verony či Vicenza. Celé město žije převážně z cestovního ruchu, protože každoročně Benátky navštíví asi dvanáct milionů turistů.

Benátky jsou poměrně nábožensky založené město, takže zde najdete velké množství různých katedrál, kostelů či bazilik. Jenom v samotném městě najdete více než patnáct kostelů.Výjimkou nejsou ani sochy světců či mučedníků, které můžete najít téměř na každém rohu. Jen pro zajímavost uveďme například to, že patronem gondoliérů je český světec sv. Jan Nepomucký. Dokonce i místní rodák, slavný hudební skladatel Antonio Vivaldi byl knězem.

Ubytování v Benátkách

Benátky jsou dlouholetým cílem turistů z celého světa. Není tak divu, že jsou doslova přecpány nejrůznějšími ubytovacími zařízeními. Záleží jen na Vás, zda dáte přednost luxusu, blízkosti historickému centru a architektonickým skvostům, nebo cestování po památkách s co nejnižšími možnými náklady.

V každém případě je téměř nutnost mít ubytování rezervováno dopředu, protože hotely a ubytovací kapacity jsou většinou beznadějně obsazené. Rezervace by měla stačit i těsně před odjezdem do Itálie. Velmi rychlým, jednoduchým a pohodlným způsobem je rezervace přes internet. Dnešní nabídka portálů zajišťujících ubytování v dané lokalitě je prakticky neomezená. Pro usnadnění hledání si navíc přímo stanovíte kritéria, podle kterých bude sestavena databáze hotelů, splňující Vaše představy a požadavky.

Cena za ubytování v Benátkách je samozřejmě ovlivněná místem, ve kterém je hotel situován. Samozřejmě platí, že čím blíže budete ubytováni k historickému centru. Pokud ale obětujete atraktivní místo a spokojíte se například s okrajovější částí Benátek, můžete ušetřit nemalou částku. Ubytování v Benátkách totiž nepatří mezi právě nejlevnější, jelikož nájmy domů tu jsou všeobecně poměrně vysoké.

Benátky nabízí nejrůznější druhy ubytovacích kapacit. Najdete jde v drtivé většině hotely, hlavně tříhvězdičkové. Dalším častým typem ubytování, o něco levnější než hotely, jsou penziony. Město poskytuje turistům také možnost ubytování se v apartmánech, hostelech, takzvaných bed&breakfast; a dokonce rezidencí. Nejlevnější formou je právě bed&breakfast;, pokud ale dáváte přednost luxusu a nejste více omezeni financemi, je pro Vás ideální volbou právě jedna z devíti rezidencí.

Letenky do Benátek

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak se do Benátek dostat, je díky stále klesajícím cenám letecká doprava. Velkou zásluhu na tom mají především nízkonákladové letecké společnosti, takzvané lowcoast. Konečná cena letenek se však odvíjí od několika různých aspektů.

Prvním je fakt, zda chcete zároveň s letenkou do Benátek také letenku zpět, nebo zda si zpáteční pořídíte až později přímo v Itálii. Samozřejmě jako u ubytování platí také u letenek, že čím vyšší komfortnost, tím vyšší bude také cena. Nejlevnější variantou je economy class. Ta zahrnuje pouze základní servis. Komfortnější a také dražší je premium economy. Vyšší stupeň pohodlí, luxusu a servisu nabízí už značné drahé třídy business a first class. Cena letenky se liší také v závislosti na termínu odletu. Lety v sezóně jsou o něco dražší než mimo ni. Tento rozdíl ale však nebývá nijak razantní.

Místo odletu bývá většinou ve Vaší volbě, u nízkonákladových letů je jednou z nevýhod právě omezený výběr možných míst odletů, takže se tomu musíte přizpůsobit. Dobrou možností, jak na letence ušetřit, je počkat si na slevové akce, nebo na last minute.

Letiště v Benátkách nabízí cestujícím možnosti úschovy zavazadel, zařízení pro pomoc invalidním osobám, banku, směnárnu, bary, bufety, lekárny či dokonce restaurace, takže případné čekání na spoje si příjemně ukrátíte.

Z letiště je nejpohodlnější možnost dopravy do místa Vašeho ubytování osobním automonilem, který si můžete zapůjčit. Dalším originálním a pro Benátky typickým způsobem dopravy jsou vodní taxíky či čluny. Běžné autobusy jezdí každých 20 minut na vlakovou stanici Venice-Mestre, které je jenom kousíček od Samotných Benátek.

Památky v Benátkách

Benátky - Most vzdychůBenátky jsou cílem tisícovek turistů každý rok především kvůli nesčetnému množství historických a kulturních památek, které dodnes připomínají dávnou monumentálnost a velkolepost kdysi tak významného města. Nejvíce architektonických skvostů tu najdete především z období středověku. Najdete zde hlavně církevní stavby jako kostely, baziliky či sochy a paláce. Mezi památky se v Benátkách řadí i mosty. Celé Benátky jsou pak zapsány v seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Co v Benátkách navštívit

  • Guggenheimovo muzeum – nádherná vila postavená na břehu Velkého kanálu. Toto muzesum je věnováno Solomonu Guggenheimu, americkému průmyslníkovi, který obchodoval s mědí.
  • Dóžecí palác – významná památka tyčící se na slavném náměstí sv. Marka. Palác je postaven v gotickém benátském stylu, známý pro své jedinečné nádherné interiéry. Původně sloužil jako rezidence benátských vládců.
  • Bazilika sv. Marka – vznikla jako původně jeden z několika farních kostelů a její půdorys měl tvar byzantského kříže. Jedná se o výjimečný architektonický skvost a zároveň místo uložení ostatků sv. Marka.
  • Náměstí sv. Marka – nejčastější místo pro konání nejrůznějších kulturních akcí. Říká se mu také srdce Benátek. Náměstí je lemováno nádherným podloubím, kde se nachází množství historických barů a malých obchůdků.
  • Knihovna sv. Marka – stavba pochází z typického italského období – renesance. Jsou zde uchovávány a vystaveny vzácné knihy a rukopisy.

Toto je jenom krátký výčet z nesčetného množství architektonických a kulturních skvostů jedinečného města, jakým Benátky beze sporu jsou.

  • Galerie dell´Accademia – vyhlášená benátská sbírka umění. Zahrnuje šest století umění a patří mezi nejznámější umělecké skvosty Benátek.
  • Most Academia – historicky významný dřevěný most
  • Most Rialto – kamenný most, častým objektem fotení. Historie tohoto mostu se začala psát už roku 1592.
  • Zvonice a Loggetta – téměř sto metrů vysoká úzká věž s překrásným výhledem na město a pod ní unikátní mramorová stavba, dekorovaná bronzovými sochami.

Eurovíkend v Benátkách

Chcete překvapit milovanou osobu, zažít víkend, na který budete dlouho vzpomínat? Pak je pro Vás ideální nabídka některého z Eurovíkendů, nabízených cestovními kancelářemi. Zažijete několik nezapomenutelných dní v srdci severní Itálie, nejkrásnějším městě světa, centru romantiky snoubící se s historií a dokonalostí.

Eurovíkendy Benátky Vám nabízí již kompletně dokonale naplánovanými výlety po krásách města, zajištěnou dopravou včetně dalších služeb a také vybraným ubytováním. Samozřejmě stupeň komfortnosti a způsob dopravy jsou jedny z věcí, které si můžete ve většině případů vybrat. Ceny Eurovíkendů se pohybují na velmi nízkých hranicích, takže jsou dostupné opravdu pro každého. V ceně jsou obvykle započítány ceny za dopravu včetně poplatků a tax, ubytování, nezbytného pojištění, průvodce a někdy také vstupné do památek, muzeí a katedrál, které jsou v programu Eurovíkendu. Všechno záleží jenom na cestovní kanceláři, kterou si zvolíte.

Romantický Eurovíkend Vás vyjde se vším všudy kolem 6 000 Kč na osobu a slibují úžasné zážitky, poznávací výlety za kulturou a historií. Velmi vyhledávaným termínem pro Eurovíkendy v Benátkách je období, kdy se zde koná takzvaný benátský karneval. Jedná se o trochu chladnější období, ale vidět detailně propracované masky, bohatě zdobené kostýmy a veselý rej účastníků karnevalu prostě stojí za to.

Termín konání benátského karnevalu je pohyblivý, ale obvykle se koná na přelomu ledna a února. Teploty v tomto období se pohybují přibližně ve stejných rovinách, jako u nás, ale zimu jistě zažene místní vyhlášená horká káva.

Copyright © 2024 Last Minute zájezdy – dovolená za nejlepší ceny | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů
Je léto a vám se nechce k moři? Což se takhle podívat do letních rakouských Alp a vydat se na dovolenou do Rakouska? Nebo naopak v zimě sjíždět ty nejlepší alpské sjezdovky? Což takhle lyžování v Rakousku a nebo trochu exotičtější lyžování ve Francii?